Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Dovolená v Korutanech

Nejjižnější rakouská spolková země Korutany nabízí nepřeberné množství možností k prožití aktivní dovolené. Ve srovnání s jinými alpskými oblastmi se může pochlubit velice rozmanitou krajinou, včetně 1270 jezer obklopených mírnými vrcholky i strmými třítisícovkami.

 

Příznivci kempinku najdou celou řadu komfortních kempů ležících v krásné přírodě. Podle holandské organizace ANWB byly hodnoceny na výbornou, včetně jejich zázemí. Mnoho kempů má k dispozici sauny, parní lázně, bazény, supermarkety či restaurace.

V kempu Schlaga s Campingwelt u jezera Presseger si lze pronajmout i kompletně vybavený karavan pro čtyři osoby. Jsou určeny těm, kteří se chtějí vyhnout nepohodlné cestě s přívěsem nebo nemají vlastní karavan.

Vedle kempů a nádherné přírody nabízejí Korutany mnoho zajímavého - hrady, středověká města, kulturní památky. Ve Villachu můžete navštívit také automobilové muzeum stejně jako muzeum Porsche v Gmündu, kde v letech 1944 až 1950 působil Ferdinand Porsche a sestrojil zde první prototyp 356.

Motorizovaní návštěvníci by si rozhodně neměli nechat ujít projížďku po vysokohorské silnici z Heiligenblutu, se svým typickým špičatým kostelem, až pod nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner. Jen výlet do tohoto místa vám zabere celý den se zastávkami na nejrůznějším místech. Cílem cesty je Franz Josef Höhe s vyhlídkou na majestátný Grossglockner i nejdelší 9,4 km dlouhý ledovec. A také velké množství svišťů.

Nedotknutelnou přírodou národního parku Nockalm každoročně projíždějí účastníci jedné z největších veteránských akcí v Evropě - Ennstal Classic. Letos to bude v pátek 21.července kolem poledne.

S korutanskou kartou máte vstup zdarma nebo se slevou do stovek pamětihodností, lázní, muzeí, na lanovky nebo jiná zařízení.

Korutany mají nejen půvabnou krajinu, ale také skvělé klima, nadprůměrný počet slunečných hodin, většinou málo deště a čerstvý vzduch. Tedy ideální prostředí k aktivnímu využití volného času.

Za návštěvu stojí rozhodně také Minimund u jezera Wörthersee se 170 miniaturními modely nejznámějších světových staveb v měřítku 1:25.

Pro pěší turistiku, běh a nordickou chůzi je zpřístupněna síť cest, každý si může najít tu nejvhodnější. Navíc návrhy tras předem ukazují stupeň obtížnosti.

Také cyklisté najdou dobře značené trasy ať pro silniční nebo horské kolo. Speciální mapy a podrobné cesty dobře pomohou při orientaci.

Ubytovat se lze v luxusních hotelích všech kategorií, penzionech, privátech, nebo na statcích. Ať se rozhodnete pro jakékoliv ubytování, všude se budete cítit jako doma. Speciální paušální nabídky kombinují ubytování se sportovními programy. Více informací na http://www.korutany.com/

 

JL, 2.5.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar