Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dolní Rakousko - kraj kolem Vídně

Dolní Rakousko je bohaté na kulturu. V žádné jiné spolkové zemi se nenachází takové množství klášterů, muzeí a výstavních center, kde se představuje staré i moderní umění, právě jako v zemi okolo Vídně.

Thayatal

Thayatal

Heidenreichstein

Heidenreichstein

Raabs

Raabs

Grafenegg

Grafenegg

Zwettl

Zwettl

Uprostřed světového kulturního dědictví Wachau, přímo nad Dunajem, se nachází barokní klášter Melk. Také nesmíte zapomenout navštívit bývalé císařské komnaty, mramorový sál a klášterní knihovnu, kde můžete obdivovat nádherné fresky Paula Trogera.
Odpočinek a relaxace, požitky a wellness ve známých termálních lázních jako např. Baden u Vídně, nabízí region Wienerwald.
V regionu Mostviertel můžete vyrazit po stopách kovářství a putovat divokými roklinami v největším přírodním parku v Rakousku (Ötscher-Tormäuer). Celkem 200 km dlouhá stezka Moststraße se vine mezi ovocnými zahradami, přes kopce a je oblíbená i díky velkému množství požitkářských zastávek.
„Wiener Alpen v Dolním Rakousku“ se nazývá jižní a zároveň nejhornatější region Dolního Rakouska. Oblast se vyznačuje rozmanitou krásou krajiny a dalšími atrakcemi. Ghegova Semmeringská dráha, postavená v polovině 19. století, byla první horskou železnicí na světě a dnes figuruje na seznamu světového kulturního dědictví Unesco. Ozubená dráha vyveze návštěvníky na nejvyšší horu Dolního Rakouska, na Schneeberg.
Region Dunaj: Kulturní a přírodní atrakce podél řeky zvou hosty k zastávce. Dunajská cyklistická stezka je jednou z nejoblíbenějších mezi cyklisty. Zatímco region Waldviertel boduje u návštěvníků nabídkami zaměřenými na ekologii, zdraví a příjemnou rodinnou turistiku, region Weinviertel zve na veltlínské túry nejkrásnějšími vinnými sklepy v zemi. V hraničním národním parku Thayatal/Podyjí můžete při putování souznít s přírodou, seznámit se s dějinami a regionálními zvláštnostmi.

40 výletních cílů
Nejkrásnější kláštery, hrady a zámky země ohromí návštěvníky nejen malebným prostředím. Ve starobylých stěnách se konají koncerty, představení a vynikající výstavy. Na seznamu výletů mají již své pevné místo přírodní a poznávací parky (Donau-Auen a Thayatal/Podyjí), archeologický park Carnuntum, svět zážitků Mendlingtal či sklep Retzer Erlebniskeller. Zastoupeny jsou i Magna Racino, jedinečná aréna akcí, zámek Hof, nádherný zámek prince Evžena v Marchfeldu a Maissauský svět ametystů. Nabídku doplňují další zajímavá muzea a výstavy jako např. Kunstmeile v Kremži.

Nebeské zvuky
V zámku Grafenegg, který je již desetiletí známý díky kulturním představením, se od 23. srpna do 9. září bude konat skvěle obsazený festival. Hudební akce pod uměleckým vedením hvězdného pianisty Rudolfa Buchbindera nabídne dvanáct koncertů, které budou prezentovány známými tělesy jako je London Symphony Orchestra nebo Mahler Chamber Orchestra. Zvláštní přitažlivost hudebního festivalu spočívá ve vynikající kombinaci hudebního programu s jedinečným prostředím zámku Grafenegg: setkává se zde historický zámek s moderní architekturou, „stará jezdecká škola“ s „novou“, rozlehlý zámecký park na 32 hektarech s open - air jevištěm, které nabízí místo pro 1.670 návštěvníků.


Waldviertel - Podunají - Česko
Hrady, kláštery a zámky se rytířsky staví proti zubu času a ochraňují tak podmanivou krásu pro potěšení všech návštěvníků. Je to jedinečný pocit, cítit vůni několik století starých stěn a prozkoumávat věže, hladomornu a komnaty, z nichž některé bývají přepychově zařízené. V regionu Waldviertel a v Česku vypráví pohnutou historii více než 300 hradů, zámků a klášterů. Nejvýznamnějšími svědky minulosti jsou hrady Heidenreichstein, Rapottenstein, Hardegg a Raabs.

Region Waldviertel
Mnohé ze zámků, hradů a klášterů v regionu Waldviertel jsou i místem konání kulturních podniků. Mezi akce, které těží z překrásných kulis, patří mj. mezinárodní komorní festival „Allegro Vivo“ v Altenburgu, festival varhanní hudby v klášteře Stift Zwettl, operety v zámku Haindorf, festival v zámku Weitra, Shakespearovské slavnosti na Rosenburgu, slavnosti básníků na zámku Raabs a výstava o textilu „Na vlastní kůži – látky ke snění“ na hradě Riegersburg atd.

Klösterreich – říse klášterů
Kláštery Stift Zwettl, Stift Geras a Stift Altenburg jsou členy sdružení „Klösterreich". A své brány otevírají pro všechny hosty. V Klösterreichu si na Vás udělají rádi čas a jste srdečně zváni, aby jste se seznámili s tamním kulturním dědictvím. Opatství premonstrátů Geras nabízí velké množství uměleckých kurzů, kláštery mají bez výjimky hostinské pokoje a nabízí „střechu pro duši“. Při návštěvě poutního kostela Maria Taferl, kláštera Stift Dürnstein, kláštera Melk a Stift Göttweig se ocitnete na místech „síly a spirituality“ v Podunají. Nechte se okouzlit zahradou náboženství v klášteře Altenburg, zámeckými zahradami v Grafeneggu s evropskými a exotickými jehličnany, barokně-groteskní trpasličí zahradou v zámku Greillenstein, zahradou růží v Rosenburgu nebo barokními zahradami kláštera Stift Zwettl s vlastní oranžérií.

Historie, sport i kultura
Hitem pro mladé se stal lezecký park v Rosenburgu, procházky za poznáním přírody v zámku Schloss Waldreichs a Poeggstall. Při slavnostních příležitostech nezůstanou v zámku Leiben, Rosenau, Gobelsburg, Ottenstein a na zřícenině Aggstein žádná přání nesplněná. Pro milovníky vína není zámek Gobelsburg neznámým, tato renomovaná zámecká vinice získala významné ocenění Vinař 2006 časopisu Fallstaff.
Tajným tipem jsou opevněná města Drosendorf, Retz, Waidhofen/Thaya, Weitra, Zwettl, Horn a Eggenburg. Jejich středověký vzhled nabízí spoustu prostoru pro rodinné výlety. Podél hradeb vedou promenády, jako např. v Drosendorfu; nabízí výhledy do okolí, jako ve Weitru a v Eggenburgu můžete na hradby a věže dokonce vylézt.

Více info na www.austria.info/cz, www.waldviertel.or.atJL, 11.5.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar