Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Churpfalzpark - zábava pro celou rodinu

V celé Evropě najdeme desítky nejrůznějších zábavných parků, do nichž zaplatíte vstupné a všechny atrakce máte pak zdarma. Otevřeno bývá zpravidla od jara do podzimu. Z našeho pohledu je nejblíže Churpfalzpark u německého Chamu.

Do parku se rozhodně vyplatí přijít už dopoledne a využít celý den za jedny peníze. Po zaplacení vstupu máte všechny atrakce již zdarma bez ohledu kolikrát je navštívíte. Zvláště se platí jen jízda na čtyřkolkách ATV, případně do několika automatů.
Od Velikonoc do konce října je otevřeno od 9 do 18 hodin, přičemž atrakce jsou v provozu od 10 do 17 hodin, s malou přestávkou musíte počítat jen kolem poledne. Churpfalzpark sice nepatří rozlohou mezi největší, ale zato je vyhlášený svojí květinovou výzdobou jakou nespatříte ani v zámeckých zahradách. Pokud by se vám nechtělo projít celý park, i když trocha pohybu nikomu neuškodí, potom se můžete projet vláčkem, pochopitelně zdarma a ještě s výkladem. Zvláště půvabné je rosarium s 20 000 růžemi v mnoha barvách.
Pro celou rodinu je připraveno na sedm desítek atrakcí všeho druhu, jak pro nejmenší ratolesti, tak odrostlejší či dospělé. Rozhodně byste si neměli nechat ujít jízdu po divoké vodě „Wildwasserbahn“ nebo „Highspeed Raft ve středověkem hradě s rozhlednou či lochnesku. Tam všude zažijete trochu adrenalinu. Naopak uklidnění přinese plavba labutěmi nebo v leknínu. Zavítejte také na obří kolo, z něhož máte celý park jako na dlani.
Churpfalzpark najdete v městě Loifling, jen pět kilometrů od Chamu směrem na Strubing, kam se nejlépe dostanete přes hraniční přechod Folmava a příhraniční město Furth im Wald. Z Chamu vás k parku dovede perfektní značení. K dispozici je 2600 bezplatných parkovacích míst pro osobní automobily a 50 pro autobusy.
Za celý den zaplatí dospělí 15 eur, dítě pak 13 eur. Všechny informace najdete na www.churpfalzpark.de
Pokud budete chtít na německé straně Šumavy zůstat, potom jsme pro vás připravili několik tipů na zajímavá místa, s nimiž vás seznámíme příště.

Jindřich Lasík, 14.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar