Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Čenda s Katkou provedou rodiny Českou Kanadou

Česká Kanada, jedna z turisticky nejatraktivnějších oblastí jižních Čech v těsném sousedství Vysočiny, je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Na své si zde přijdou všechny věkové generace, více či méně aktivní sportovci i úplní lenoši. A samozřejmě děti.

Českíá Kanada

Českíá Kanada

Úzkokolejka

Úzkokolejka

Ďáblův chléb

Ďáblův chléb

Ďáblova prdel

Ďáblova prdel

Landštejn

Landštejn

Český Rudolec

Český Rudolec

U Jakuba

U Jakuba

U Jakuba

U Jakuba

Červená Lhota

Červená Lhota

Houbový park

Houbový park

A právě jim a jejich rodičům je určeno překvapení z dílny zdejší destinační společnosti. Na malé návštěvníky České Kanady budou již brzy čekat noví dětští průvodci, Čenda a Katka.
„Přírodní park Česká Kanada, to je území mezi Kunžakem, Dačicemi, Slavonicemi, Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem.Svůj název získala tato krajina díky nápadné podobnosti s oblastmi na severu Ameriky. Na první pohled drsná příroda se spoustou skalních útvarů a rybníků, připomínajících severská jezera uprostřed rozlehlých lesů. Turistická oblast Česká Kanada se rozprostírá od hranic s krajem Vysočina až po Pluhův Žďár nedaleko Jindřichova Hradce a do turistické oblasti spadá i zámek Červená Lhota. Česká Kanada je tedy jednou z oblastí, díky nimž jsou jižní Čechy tolik oblíbenou destinací pro domácí i zahraniční turisty, včetně celých rodin s dětmi,“ uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a poznamenala, že podpora rodinné dovolené napříč regionem je jednou z priorit podpory a propagace turismu v jižních Čechách.Podle ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromíra Poláška je prorodinně orientována také nabídka dotovaného ubytování či slev vstupného na různé atraktivity v Jihočeském kraji. „Aktivita destinačního managementu turistické oblasti České Kanady tak plně zapadá do komplexu opatření, jimiž se snažíme zmírnit dopady koronavirové krize na domácí cestovní ruch,“ konstatoval Polášek.„Putování s dětmi po České Kanadě“ v doprovodu Čendy a Katky je nový rodinný průvodce a hra „v jednom balení“. Jeho příprava jde do finále. Na vybraných atraktivitách děti získají razítka a za různý počet razítek různé odměny v informačních centrech oblasti. „Součástí tras je například Zoopark Na Hrádečku, Obludiště, největší keřový labyrint ve střední Evropě v Dolní Pěně u Jindřichova Hradce, Houbový park a ráj skřítků v Roseči, rozhledna U Jakuba, Kukuřičné bludiště v Roseči, úzkokolejka, cesta pohádkovým lesem u Slavonic, koupaliště v Jindřichově Hradci a Dačicích nebo jindřichohradecký výstavní dům Stará radnice,“ přiblížila obsah průvodce produktová manažerka turistické oblasti Česká Kanada Kateřina Trávníčková.V České Kanadě je možné navštívit města s bohatou historií, nahlédnout za brány hradu Landštejn nebo zámku Červená Lhota či vystoupat na některou z městských věží. Česká Kanada, to je také nádherná příroda, která přímo vybízí k objevování. Fascinující krajinné scenérie si lze vychutnat z vlaku jezdícího na úzkokolejce, pěšky nebo z cyklistického sedla. Celá oblast je protkána hustou sítí turistických stezek a cyklotras.


V České Kanadě je také zhruba třicítka originálních muzeí a galerií s různým tematickým zaměřením. Mezi světově významné expozice se řadí Krýzovy jesličky v Muzeu Jindřichohradecka a expozice Městského muzea v Dačicích věnovaná první kostce cukru na světě. V Nové Bystřici má své sídlo největší muzeum amerických automobilových veteránů v Čechách.Více o České Kanadě lze nalézt na webových portálech:
www.jiznicechy.cz/ceskakanada
www.ckanada.cz
www.facebook.com/ckanada.cz
PR
16.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar