Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Budějovicko láká na Velikonoce

Velikonoční svátky přináší v letošním roce opravdový nášup volna! Od Zeleného čtvrtka 14. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna je to celých pět dnů prázdnin a to už je pádný důvod vyrazit na pořádný výlet.

Skvělým místem Vašeho pobytu může být právě Budějovicko. Nejen že zde najdete řadu velikonočních aktivit pro celou rodinu, ale navíc odtud snadno vyrazíte na výlet k nejatraktivnějším cílům v jižních Čechách.

Velikonoční program v jihočeské metropoli a jejím okolí je doslova nabitý. Návštěvníci se tak mohou těšit jak na tradice spojené s tímto nejvýznamnějším křesťanským svátkem, tak na aktivity a akce pro rodiny s dětmi.

Již tradiční a poněkud nezvyklou podívanou nabídne Velikonoční hrkání v historickém centru Budějovic. Zvuk hrkaček a řechtaček nahrazuje zvony, které během čtvrtka “odletí do Říma”. Průvod hrkačů v maskách prochází městem od čtvrtečního večera až do sobotního poledne a doplňuje program na náměstí Přemysla Otakara II., kde na Velký pátek proběhne tesání a vztyčení dřevěných křížů.

Děti pak jistě ocení speciální Velikonoční programy. Například Velikonoce v ZOO Hluboká, nebo hledání obřích kraslic rozesetých v Hluboké nad Vltavou a jejím okolí.

Jihočeské muzeum uvádí tématickou výstavu Velikonoce na Doudlebsku, kde se návštěvníci dozví o zvyklostech v tomto historickém regionu, tradičních vzorech kraslic a velikonočním pečivu. Uplést pomlázku, nazdobit vajíčka a upéct mazanec, perníčky či chléb v peci si pak mohou například v Jihočeském zemědělském muzeu v Netěchovicích, nebo na návsi v Holašovicích.

Pro všechny, kteří mají zájem o lidová řemesla a techniky, je v regionu připravena řada workshopů a dílen. Mimo jiné v Městském domově dětí a mládeže a také v domově Sv. Anežky v Týně nad Vltavou. Na seznamu budějovických Velikonoc je v tuto chvíli více než 20 akcí a další postupně přibývají. Jejich aktualizovaný přehled najdou zájemci na odkazu bit.ly/Velikonoce2022

“Velikonoce jsou letošní první velkou příležitostí pro návštěvu jižních Čech a Budějovicka. Pět dní volna je zároveň dostatek času užít si nejen sváteční program, ale také vyrazit do okolí a navštívit oblíbené cíle v kraji. Budějovice samotné pak nabízí řadu dalšího vyžití, ať už se jedná o gastronomii, kulturu nebo volnočasové aktivity,” láká k návštěvě ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko Tomáš Polanský.
PR 13.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar