Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Auta a volný čas v Norimberku

Celý tento týden, až do neděle 4. března, probíhají v Norimberku dvě výstavy v jednom areálu – Freizeit Garten +Touristik a Auto-Salon Sport+ Schow. Vzhledem k různorodému pojetí výstavy je její návštěva vhodné pro celé rodiny.

Na návštěvníky čeká celkem osm velkých hal tematických rozdělených na oblasti auto-moto, karavany, cestovní ruch, volný čas, vodní sporty, zahradua, bydlení atd. Každý si tak najde to, co jej nejvíc zajímá.
V expozici Auto Moto vystavují regionální dealeři společně s výrobci automobilů nejnovější modely od luxusních až po malé. Mezi nejatraktivnější patří bezesporu značky Lamborghini a Bentley nebo zbrusu nový Opel GT. Nechybějí ani žhavé novinky – Toyota Auris, Honda CR-V, Lexus LS 460, SEAT Altea XL nebo obytný Ford Transit Nugget. Velkou expozici má i Daihatsu, které se snaží proniknout na evropské trhy.
Nejnovější trendy v car-hifi prezentuje Car media show a ani přestavěné historické americké automobily na tzv. custom cars nejsou běžně k vidění. Všechny akci doplňují navíc nejrůznější šou s půvabnými dívkami.
Kolekce závodních automobilů připomíná mj., že se ve dnech 22. až 24. června pojede na městském okruhu Norisring v Norimberku opět jeden ze závodů šampionátu DTM.
Velice bohatá je přehlídka obytných automobilů a karavanů, v niž zaujmou až futuristicky designově ztvárněné „wohnmobily“ jako třeba Knaus C-Liner nebo třínápravový Euro mobil Activa. Většina vozidel vychází z podvozku Fiatu Scudo, z něhož používá také pohonné jednotky.
S motorismem souvisí i cestování, které najdete v halách 4 a 5, kde se prezentují především zajímavé regiony Německa, Rakouska a Itálie, ale nechybí ani Turecko, Chorvatko či nabídky kanceláří specializujících se na cesty do dalekých krajin. Tady můžete ochutnat i mnoho druhů piva, nepřeberné množství vín nebo německé či italské speciality. A když už budete unaveni, můžete zasednout do jedné z mnoha hospůdek či v nefalšovaném Western Saloonu a zaposlouchat se do country hudby.
Poté můžete pokračovat v prohlížení dalších expozic, v nichž najdete například prezentaci vodních sportů s praktickými ukázkami, nebo vše pro vybavení zahrady a podobně. Rozhodně si také nenechejte ujít ani přírodní scenérie Thajska.
Výstava je otevřená denně od 9 do 18 hodin, vstupné činí pro dospělého 10 eur a k výstavišti ležícího na okraji Norimberka vás navedou informační tabule Messe.

Jindřich Lasík, 26.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar