Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

26.02.2020 - Studie:

DS Aero Sport Lounge posouvá hranice luxusu

Vyšší pozice za volantem, skvělá viditelnost a prvotřídní komfort v kombinaci s aerodynamickou a technickou účinností a dechberoucím designem. Charakter DS AERO SPORT LOUNGE je jedinečný.

26.02.2020 - Sport:

Jan Černý v rally s VW Polo R5

Dlouho nás Vojtěch Štajf napínal, komu pronajme svůj VW Polo R5. V úvahu připadalo několik jmen, kteří si vůz vyzkoušeli včetně Václava Pecha. My jsme tipovali Jana Černého a nemýlili jsme se.

26.02.2020 - Testy:

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDi 7DCT - kombi jako kupé

Tak zní celý název automobilu Kia z modelové řady Ceed, který svým způsobem vystřídal v nabídce třídveřový hatchback pro_ceed. Automobilka si od modelu, odvozeného z kombi SW dost slibuje. Uvidíme, co přinese čas. Nám se zamlouval, protože podobně laděných modelů je v této kategorii jen málo.

26.02.2020 - Novinky:

Opel Insignia GSi s pohonem všech kol

V dubnu se objeví v České republice nový Opel Insignia GSi s pohonem všech kol. Zákazník se bude moci rozhodnout mezi verzí Grand Sport a kombi Sports Tourer.

26.02.2020 - Novinky:

Volvo řady 90 v novém provedení

Automobilka Volvo Cars představuje modely S90 a kombi V90 v V90 Cross v novém provedení. K významné změně došlo též u širšího portfolia, v rámci něhož jsou nyní pro každý model Volvo dostupné i jeho mild hybridní varianty využívající 48V elektrický systém.

25.02.2020 - Různé:

Tatra vyjela na cestu kolem světa

V sobotu se od pražského Rudolfina vydala na cestu expedice Tatra kolem světa 2 (TKS2), jejíž hlavní aktéři projektu Marek Havlíček a Petr Holeček spolu s dalšími účastníky vyrazili směrem na východ. Výprava, na které mají členové expedice v plánu procestovat 69 zemí a urazit kolem 270 tisíc kilometrů, má trvat tři roky.

25.02.2020 - Studie:

Audi Al:ME - hlavně zážitky

Audi na veletrhu spotřební elektroniky CES 2020 (Consumer Electronics Show) vystavilo vzrušující exponáty – od futuristické vize automobilu až po technologie připravené pro sériovou výrobu.

25.02.2020 - Studie:

Kia Futuron - elektrické SUV kupé 4x4

Kia Motors odhalila nový koncepční model Futuron Concept, naznačující podobu SUV-kupé s pohonem všech kol a novými designovými prvky budoucích elektromobilů. Samotné označení Futuron je složeninou slov ‚future‘ (budoucnost) a ‚on‘ (zapnout) s poukazem na elektrizující charakter budoucích návrhů SUV značky.

25.02.2020 - Novinky:

DS 9 - francouzská prémiová elegance

Velký elegantní sedan navazující na modely DS 7 Crossback a DS 3 Crossback představuje vrchol nabídky mladé francouzské prémiové značky. Značka DS modelem DS 9 potvrzuje své know-how, styl, eleganci a technologickou vyspělost s ambicí prosadit se na celosvětových trzích.

24.02.2020 - Historie:

První přejezd Sahary s Citroënem

Expedice ujela pod vedením svého velitele Georges-Maria Haardta a jeho zástupce Louise Audouina-Dubreuila po poušti více než 3200 km. Návrat nebyl původně v plánu, ale s ohledem na úspěch operace a spolehlivost vozidel navrhla posádka návrat stejným způsobem, takže se její výkon zdvojnásobil.

24.02.2020 - Novinky:

Leon Cupra - hatchback i kombi

CUPRA Leon je nyní ještě přitažlivější. Zákazníci mají k dispozici dvě karosářské verze – pětidveřový hatchback a Sportstourer. Nový model ve velmi konkurenčním segmentu navíc nabízí výhodný poměr cena/výkon díky rozsáhlé sériové výbavě.

21.02.2020 - Novinky:

Volkswagen Caddy slaví světovou premiéru v Düsseldorfu

Volkswagen Caddy se díky své mnohostrannosti bez hranic úspěšně prosazuje jako lehký užitkový vůz, rodinné MPV, vozidlo pro kyvadlovou dopravu i kempovací vůz. Dosud bylo vyrobeno více než tři miliony exemplářů.

21.02.2020 - Různé:

Škoda Octavia - 7 000 000 automobilů

V hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO sjela z linky sedmimiliontá ŠKODA OCTAVIA. Počátky této modelové řady sahají až do roku 1959. V polovině 90. let byla první moderní generace prvním modelem ŠKODA, kompletně vyvinutým pod střechou koncernu Volkswagen.

21.02.2020 - Novinky:

Nový Renault Espace - elegantnější a pokročilejší

Renault Espace je ikonické vozidlo, jehož se od r. 1984 prodalo více než 1,3 milionu kusů, nepřestává se zlepšovat. Jeho pátá generace byla nově koncipována a prosadila se jako crossover s výrazným designem.

21.02.2020 - Novinky:

Pancéřový CZS 15 Triton s technikou Tatra

Hasiči hlučínského záchranného útvaru dostali nově k dispozici dvě speciální hasičská vozidla – cisternovou zodolněnou stříkačku CZS 15 TRITON a velkoobjemovou cisternu CV 40. Automobily jsou svými parametry i vlastnostmi unikátní a vznikly ve spolupráci českých firem EXCALIBUR ARMY, TATRA TRUCKS a THT Polička.

21.02.2020 - Novinky:

Představení dataloggeru Honda LogR

Ve vozech Honda se poprvé představí nový datalogger výkonu, speciálně vyvinutý pro modely Type R. Nový systém, známý jako Honda LogR, kombinuje palubní počítač a senzory modelů Type R s aplikací pro smartphony a pomáhá řidičům sledovat a zaznamenávat různé výkonnostní parametry.

20.02.2020 - Novinky:

Peugeot Landtrek - nový pikap, ale ne pro Evropu

Peugeot představuje nový Peugeot Landtrek, který má za úkol posílit mezinárodní expanzi značky. Tento neustále se vyvíjející segment pikapů představuje více než 2,4 milionu vozů prodaných za rok ve světě.

20.02.2020 - Novinky:

Honda Civic Type R s novými dvěma edicemi

Společnost Honda modelovou řadu Civic Type R a přidává dva nové modely, Limited Edition a Sport Line. Nové modely, které vycházejí z dynamicky standardního modelu Type R GT, nabízejí odlišný styl a výkon, což dále zvyšuje přitažlivost oceňovaného hatchbacku Honda.

20.02.2020 - Novinky:

Citroën C5 Aircross Hybrid jako plug-in ujede 55 km

Citroën již 100 let zpřístupňuje automobily co nejširšímu počtu lidí a v roce 2020 tak bude činit s elektromobily a zpřístupní vozidla s nízkými emisemi všem zájemcům, v nabídce bude 6 modelů v elektrifikované verzi.

19.02.2020 - Různé:

Dajbych Plzeň uspořádal Profi den 4x4

Autosalon Dajbych představil v Plzni na tradiční akci pro firmy, které využívají pro práci terénní vozy, hned několik zajímavých novinek. Akce pořádané už 15 let se zúčastnily desítky zástupců společností z různých oborů, např. zemědělství, energetiky, stavebnictví, lesnictví, IZS atd.

Starší články najdete v jednotlivých rubrikách.Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar