Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Renault Trucks - úspěch na IAA

Snížení spotřeby pohonných hmot a podpora alternativních zdrojů energie jsou hlavní oblasti zájmu společnosti Renault Trucks, které představila na autosalonu v Hannoveru, kam zavítalo 241 500 návštěvníků. Na veletrhu zaznamenal Renault během dvou týdnů přes 850 objednávek.

Renault Trucks se zaměřil hlavně na řešení umožňující snížení spotřeby pohonných hmot a rozvoj alternativních zdrojů. V tomto duchu představil systém OptiTrack, umožňující využít dočasný pohon všech kol. Díky dvěma hydraulickým motorům zabudovaným do nábojů kol může vozidlo přejít jednoduchým stisknutím tlačítka z módu 4x2 do 4x4 při rychlosti až 30 km/h.
Hvězdou řady Dálková přeprava se stal Renault Premium Route. Během testu pořádaného německým časopisem Transaktuel společně s dopravcem Fehrenkötter bylo po dobu tří let testováno v reálných provozních podmínkách sedm kamionů sedmi značek přítomných na evropském trhu. Premium Route se nakonec umístil na prvním místě jako vozidlo s nejnižšími provozními náklady.
Společnost Renault Trucks představila také všechna svá řešení pro zásadní a trvalé omezení spotřeby pohonných hmot Solutions Optifuel. Mezi ně patří Optifuel Technology zahrnující nejlepší technologie firmy Renault Trucks (SCR, automatizovaná převodovka Optitronic nebo Optidriver+, automatické zastavení motoru…) a Optifuel Programme složený ze tří složek, které jsou podle společnosti Renault Trucks neoddělitelné, mají-li umožnit skutečné úspory spotřeby pohonných hmot: školení hospodárné jízdy (Optifuel Training), software monitorující spotřebu a analyzující styl jízdy (Optifuel Infomax) a Club Optifuel Programme. Tato globální nabídka přináší trvalé a konkrétní úspory v oblasti spotřeby, které mohou dosahovat u některých řidičů až 15 procent, a zároveň snižuje náklady na údržbu a poruchovost. V současnosti se pro Optifuel Programme rozhodlo více než 300 společností různých velikostí, což představuje 14 000 řidičů.
Renault Trucks se také dlouho angažuje ve výzkumu a vývoji alternativních řešení naftového pohonu a v Hannoveru poprvé představila svoje nové značení vozidel s alternativním pohonem Clean Tech. Bílý nápis na modrém pozadí bude označovat všechna vozidla Renault Trucks, poháněna 100% elektrickým pohonem, hybridními technologiemi nebo zemním plynem. Byl rovněž představen elektrický vůz Maxity, uvedený na trh v roce 2011 a Premium Distribution Hybrys Tech, který v současnosti využívá Coca-Cola Enterprise Belgium v ulicích Bruselu.
Veletrh IAA byl také pro Renault Trucks příležitostí uvést na německý trh nové nabídky Start&Drive, určenou klientům, kteří si přejí ovládat svůj rozpočet na údržbu v dlouhodobém měřítku a využít maximální dostupnosti svých vozidel.
Na stánku měl své výsadní místo závodní speciál Premium Course týmu Renault Trucks – MKR Technology, který vybojoval titul mistra Evropy. Ojedinělý výkon na mistrovství, jehož úroveň se neustále zvyšuje a jehož technická náročnost je rok od roku větší.
Řada návštěvníků uvítala možnost závodit na simulátorech, na kterých si mohli zahrát verzi 2010 počítačové hry Truck Racing by Renault Trucks (zdarma ke stažení na www.renault-trucks.com/truckracing), návštěvu pilotů oficiálního týmu Renault Trucks - MKR Technology atd.


JL, 25.11.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar