Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Renault Premium Lander 8x4*4 Tridem před premiérou

Renault Trucks představí na veletrhu Intermat v Paříži od 16. do 21. dubna vozidlo Premium Lander 8X4*4 Tridem. Díky zvedací a řiditelné zadní nápravě s nosností 10 tun je model dokonalým nástrojem pro přepravu komplexních technických zařízení a jejich dopravení do těžko přístupných míst.

Vozidla pro zásobování stavenišť musí často překonávat značná omezení. Nové provedení je navrženo s cílem splnit požadavky na vozidlo schopné přepravy těžkých a rozměrných nákladů, jako jsou stavební materiály či technická zařízení, v místech s omezenými možnostmi manévrování. Premium Lander Tridem 8x4*4 je ideálním nástrojem pro vykonávání těchto úkolů.
Vůz je navržen na základě velmi lehkého podvozku 6x4 a na zadní straně je opatřen třetí řiditelnou a zvedací nápravou. Díky tomu lze snadněji provádět často nevyhnutelné manévrování při jízdě vzad, ke kterému musí řidiči přistupovat například při obsluze stavenišť v centru města. V porovnání s klasickým pohonem 8x4 je poloměr rejdu vozidla v závislosti na velikosti rozvoru nižší o 10 až 15 %. Když se vozidlo vrátí znovu na silnici, může řidič zdvihnout zadní nápravu, čímž dochází k nižšímu opotřebení pneumatik a ke snížení spotřeby paliva.
Model Premium Lander 8x4*4 Tridem je jediným vozidlem na trhu se zadní nápravou s nosností 10 t. Tyto parametry jsou výsledkem úzké spolupráce mezi výrobcem a společnostmi Michelin a Goodyear, které vyvinuly speciální pneumatiky 385/65, jež je možné montovat na přední i na zadní nápravu. Díky této vlastnosti je Premium Lander 8x4*4 Tridem schopen převozu i těch nejtěžších zařízení, jako jsou hydraulické jeřáby, zařízení pro čištění kanalizace, karoserie pro přepravu sypkých potravinových materiálů, průmyslové vysavače či jeřáby umístěné na zadním převisu vozidla.
První vyrobený Premium Lander 8x4*4 Tridem bude představen na veletrhu Intermat 2012 v Paříži, poté bude opatřen odnímatelnou nástavbou pro demoliční práce.


JL, 2.4.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar