Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Renault Kerax 8x4 - věrný svému jménu

Renault Kerax si vysloužil uznání profesionálů díky své robustnosti a bezkonkurenční manévrovatelnosti v terénu. S cílem uspokojit vzrůstající poptávku po čtyřnápravovém kamionu pro práce v oblasti těžebního průmyslu přichází Renault s modelem Kerax XTREM 8x4.

Jak napovídá název, jedná se o nejrobustnější verzi osvědčeného vozidla, určenou pro přepravu vytěžených rud nebo pro plnění úkolů v nejhůře přístupných lomech. Model Kerax 8x4 XTREM je od motoru až na konec zadního převisu opatřen zesíleným šasi a v sériovém provedení obsahuje důležité prvky výbavy, jako je zesílené zadní parabolické odpružení, litinový kryt setrvačníku, dvojitá spojka nebo chlazení převodovky.
Kerax 8x4 XTREM je dodáván na zahraniční trhy ve výkonovém rozpětí od 430 do 520 k u verzí splňujících normu Euro V a od 380 do 500 k u motorizací dle normy Euro III.
Od svého uvedení na trh v roce 1997 prokázal Renault Kerax již mnohokrát své kvality pro práci v těch nejnáročnějších podmínkách. Díky získaným zkušenostem a vzhledem k požadavkům nejnáročnějších zákazníků na co nejnižší náklady na jeden kilometr při přepravě materiálů a na zvláště vysokou míru provozní pohotovosti, se Renault Trucks rozhodl rozšířit řadu svých výrobků o verzi XTREM modelu Kerax s konfigurací 8x4.
Šasi bylo zesíleno prostřednictvím zdvojení podélných nosníků od motoru až na konec zadního převisu, využitím zesíleného odpružení se čtyřmi parabolickými listy a zesílením hnací nápravy na úroveň nosnosti 36 tun (výběrově). Kerax 8x4 XTREM je dále již v sériovém provedení opatřen veškerým vybavením nutným pro vykonávání těžkých prací, a to litinovým krytem setrvačníku (u provedení DXi 11), dvojitou spojkou a chlazením převodovky.


JL, 1.11.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar