Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Mercedes-Benz Actros - Truck Of The Year 2012

U příležitosti mezinárodního veletrhu Trailer 2011 udělila mezinárodní odborná porota titul Truck Of The Year 2012 nové generaci vozidel Mercedes-Benz Actros. Odborní novináři ze 24 evropských zemí se zaměřením na užitková vozidla zvolili Actros již počtvrté.

Úspěšnou historii zahájil již v roce 1997 první Actros a jeho nástupci dominovali anketě v letech 2004 a 2009. Mercedes-Benz je nyní s osmi tituly nejúspěšnější značkou v boji o prestižní ocenění udělované za technický pokrok, který je základním kritériem pro hlasování poroty v anketě Truck Of The Year.
Jediným českým zástupcem v mezinárodní porotě je ing. Milan Olšanský, který k volbě uvedl: „Nový Actros oslovil mezinárodní Jury především technickými inovacemi. Od nového motoru přes důmyslný chladicí systém, přeplňování s inovativním turbodmychadlem, systém řazení automatizované převodovky PowerShift, nový rám, nový koncept kabiny až po sofistikovaný telematický systém FleetBoard. Je to první nákladní vůz svého druhu projektovaný v souladu s emisními limity Euro VI, které brzy vstoupí v platnost.“
Podle pravidel ankety je ocenění udělováno každoročně nákladnímu vozidlu, které nejvíce přispělo inovacemi k pokroku v silniční nákladní dopravě z hlediska hospodárnosti, emisí, bezpečnosti, jízdních vlastností a komfortu.
Nový Actros přichází s důslednou hospodárností, vynikajícím komfortem, mimořádnou bezpečností a příkladným přístupem k ochraně životního prostředí. Atraktivitu zvyšuje nový design.
Truck má od základu novou konstrukci. Zatímco podnikateli snižuje náklady nižší spotřeba paliva, řidiči usnadňuje práci vyšší úroveň jízdní dynamiky a jízdního komfortu. V porovnání s osvědčeným Actrosem spotřebuje provedení Euro V o 6-7 procent méně paliva a provedení Euro VI je hospodárnější o 3-4 procenta.
Velkoryse řešená kabina stanovuje měřítka v oblastech nabídky prostoru a ergonomie, kvality použitých materiálů a výbavy. Kabina je pracovištěm, obývacím pokojem a ložnicí v jednom. Řidiče nadchne ergonomicky perfektní obytný kout společně s kompletně novým konceptem lůžek a výrazně zvětšeným objemem vnitřního prostoru.
Nový Actros má za sebou více než 22 milionů testovacích kilometrů a v jeho konstrukci se odráží více než dvě miliardy eur investic do vývoje a výrobní techniky.JL, 30.11.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar