Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Citroën - partner designerské soutěže

Designérské týmy Citroënu nabídly studentům druhého ročníku londýnské prestižní Royal College of Art, aby se zúčastnili designérské soutěže a pokusili se vymyslet kompaktní elektrovozidlo budoucnosti. Soutěž vyhrál finský student Heikki Juvonen se svým konceptem nazvaným E-3POD Antistatic.

Studenti druhého ročníku školy Royal College of Art (RCA) tuto designérskou soutěž obeslali mnoha kreativními projekty. Cílem soutěže „Double Challenge“ je zaměřit se nejen na nové koncepty, ale také na nové designové linie elektromobilů budoucnosti. Citroën pozval účastníky do Design centra a muzea Conservatoire Citroën, kde se mohli seznámit s tím, co znamená pojem Kreativní technologie značky.
Hlavní cenu získal Heikki Juvonen s konceptem E-3POD Antistatic. Jeho odvážný koncept získal hlasy poroty, v níž zasedal šéfdesignér společnosti Citroën Thierry Metroz společně s členy svých týmů a zástupci francouzské společnosti EXA, která se specializuje na vyvíjení softwarů pro letecké simulátory. E-3POD Antistatic razí městským elektromobilům novou neprobádanou cestu. Ultralehký koncept se řadí na pomezí mezi kolo a automobil. Vítěz soutěže získal šestiměsíční pracovní smlouvu v Design centru Citroënu.
Royal College of Art je jedinou uměleckou školou, která nabízí magisterské studium v oboru automobilového designu. Za 40 let své existence vychovala velká designérská jména jako je Mark Lloyd a Oleg Son, kteří dnes figurují mezi šéfdesignéry značky Citroën, nebo oba designéry Citroënu Bob Romkes a Chris Cadman, kteří měli účastníky soutěže na starost.


JL, 25.2.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar