Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Hyundai i40 s oceněním EuroCarBody Golden Award 2011

Hyundai i40 získal na letošní konferenci EuroCarBody, která se konala nedaleko Frankfurtu, prestižní ocenění Golden Award, přičemž za sebou zanechal devět modelů největších evropských a japonských výrobců automobilů.

Hyundai získal tuto cenu, považovanou za nejvyšší ocenění svého druhu v rámci automobilového průmyslu. hned při první příležitosti, kdy se této soutěže zúčastnil. Anketa EuroCarBody pořádaná organizací Automotive Circle International, jejímiž členy jsou přední dodavatelé a výrobci automobilů, je založena na hlasování více než 500 delegátů včetně odborníků na automobilový průmysl z celého světa.
Porotci chválili komplexní konstrukci a efektivní vývoj materiálů, jakož i efektivitu výroby modelu i40, který získal 37,98 z maximálních 50 bodů. Audi A6, nejbližší konkurent na druhém místě, obdržel 35,86 bodu a třetí Mercedes-Benz třídy B 34,66 bodu.
Porota ocenila využití vysokopevnostní oceli a vylepšených spojů ve struktuře, díky nimž je lehká karoserie i40 schopna velmi efektivně pohlcovat energii nárazu. Výsledkem je vyšší úroveň ochrany cestujících v případě nehody. V rámci ankety tvořily konkurenci vozy značek Audi, BMW, Ford, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Land Rover a Volkswagen.
Nový Hyundai i40 dodávaný jako kombi a od konce roku i sedan byl navržen a zkonstruován v Evropě pro evropský trh. Pětiletá komplexní záruka Hyundai poskytuje evropským majitelům bezproblémový provoz bez omezení ujetých kilometrů, pětiletou asistenční službu zdarma a pětiletý program kondičních prohlídek zdarma.
Hyundai i40 byl ve Velké Británii zařazen díky své inovativní struktuře karoserie do nejnižší pojistné třídy mezi vozy segmentu D.

JL, 27.10.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar