Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

PSA Citroën Peugeot vyrábí tříválec

Skupina PSA Peugeot Citroën se rozhodla postupně renovovat své malé motory, což je stejně důležitý projekt jako projekt týkající se dieselových motorů HDi. Nová řada tříválcových motorů umožní snížit emise škodlivin díky zmenšení objemu válců a přitom zachovat jejich výkon a točivý moment.

Nové tříválcové motory jsou kompaktnější, jejich výkon se pohybuje od 68 do 82 k a v porovnání se současnými čtyřválcovými motory o stejném výkonu mají o 25 % nižší spotřebu a emise. Řidič tak ušetří přibližně 1,5 l/100 km a přitom si zachová optimální potěšení z jízdy. Zážehové tříválce (1.2 VTi, 1.0 VTi) budou použity u budoucího Peugeotu 208, který se na trhu objeví v první čtvrtletí 2012.
Skupina do tohoto projektu, který byl spuštěn na začátku roku 2008, investovala 717 milionů EUR, z toho 460 milionů EUR na vědu a výzkum. Bylo podáno celkem 52 patentů a do projektu se zapojilo 1 200 inženýrů a techniků.
Nový motor EB, jehož výroba pomalu nabíhá už od září, bude vyráběn v továrně v Trémery, jejíž roční potenciální výrobní kapacita je 640 000 motorů. Vznikne tak 500 nových pracovních míst. V další fázi se tříválce, vyvinuté ve Francii, budou vyrábět v Latinské Americe a v Číně pro místní potřebu a budou představovat základ rozmachu skupiny na mezinárodním poli.


JL, 5.12.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar