Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Citroën C4 Cactus s komfortem

Citroën přichází v těchto na český trh s přepracovaným kompaktním hatchbackem C4 Cactus. Jde o výraznou změnu, protože se sice drží principů svého segmentu z hlediska technologií a motorů, ale odlišuje se svým jedinečným charakterem a komfortem.

Design vozu si zachovává smělost a modernost a současně se zvýšila jeho reprezentativnost. Interiér vozu Nový C4 Cactus vyniká komfortem, díky němuž se v něm posádka cítí jako v bavlnce. Nový C4 Cactus využívá program Citroën Advanced Comfort® a v Evropě poprvé představuje nové odpružení podvozku s hydraulickými dorazy – Progressive Hydraulic Cushions™, které vytvářejí dojem „létajícího koberce“, a ve světové premiéře se u něj objevují sedadla Advanced Comfort. Nový C4 Cactus s jedinečnou osobností je nesmírně komfortní hatchback, který způsobí revoluci na trhu v prvním čtvrtletí 2018.

V roce 2016 Citroën uvedl na trh model C3, v roce 2017 následoval C3 Aircross a C5 Aircross a nyní pokračuje ve své produktové ofenzívě C4 Cactus, který kombinuje jedinečný charakter modelu s komfortem vozu C4.

Citroën navázal na svůj vlastní technologický odkaz spojený s hydraulickým odpružením. Technologie byla přepracovaná tak, aby byla přístupná všem. Nový C4 Cactus tak přináší odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy™ (Progressive Hydraulic Cushions™ - PHC) a ve světové premiéře sedadla Advanced Comfort, jež jsou zárukou pohodlného sezení.
Nový C4 Cactus se odlišuje především bočnímu airbumby, které byly přemístěny ke spodní části dveří a podstatně zmenšeny. Nezaměniteolnou tváří je nový široké a expresivní přední maska, nový tvar blatníků a hladká zadní strana s novými světly s LED diodami vytvářejícími 3D efekt. Jeho dlouhý rozvor o délce 260 cm a krátké převisy mu zaručují kompaktní rozměry, takže je snadno ovladatelný, ale zároveň i prostorný.

Vůz nabízí 31 kombinací individualizace exteriéru, a to díky 9 odstínům karoserie a 4 balíčkům Pack Color, které zahrnují elegantní barevné prvky, díky nimž si mohou zákazníci vytvořit vůz podle vlastního vkusu. V nabídce je 5 stylů interiéru, které do interiéru vnášejí světlo, měkkost a eleganci.

Nový C4 Cactus využívá veškeré složky programu Citroën Advanced Comfort® a poprvé přináší na evropský trh vyspělé technologie pro co nejlepší moderní globální komfort. Nabízí pohodlnou jízdu díky evropské premiéře odpružení podvozku s progresivními kapalinovými tlumiči s hydraulickými dorazy™ (Progressive Hydraulic Cushions™ - PHC), jež vyrovnávají nerovnosti vozovky a vytvářejí dojem jízdy na „létajícím koberci“. Ve světové premiéře se ve voze objevují nová sedadla Advanced Comfort z pěny s vysokou hustotou, kterou zákazníci ocení na cestách.


Pro Českou republiku byly zvoleny 2 úrovně výbavy a 2 motorizace. Výbava FEEL má všechny důležité bezpečnostní asistenty, manuální klimatizaci, audiosystém, přední mlhová světla, pomoc při rozjezdu do svahu, zadní parkovací asistent, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, tempomat a omezovač rychlosti, dotykový 7“ displej, airbag spolujezdce ve střeše, ocelové disky kol 16“, kožený volant, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka a elektricky ovládaná okna předních dveří.

Ceny:
349 900 Kč1.2 PureTech 81 kW (110 k) MAN
389 900 Kč1.6 BlueHDi 73 kW (100 k) MAN


Automat EAT 6 je k dispozici pro benzinovou verzi a připlácí se 40 000 Kč

Při využití exkluzivního financování Citroen Privilege je tato cena ještě o 10 000 Kč nižší. Na vůz platí rozšířená 5letá záruka.

V příplatkové výbavě byl zvýhodněn Paket Bezpečnost, který zahrnuje varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, systém rozpoznávání dopravních značek, Active Safety Brake, Driver Attention Alert, automatickou klimatizaci, samočinné rozsvěcení světel, automatické stěrače a automatickou clonu u zpětného zrcátka a to vše za příplatek jen 15 000 Kč!

Vyšší úroveň výbavy SHINE přidává k výbavě FEEL již zmíněný Paket Bezpečnost + Paket Automatic, hliníková kola 16“ a integrovaný navigační systém Citroen Connect Nav. V benzínové verzi tento bohatě vybavený vůz startuje na ceně 399 900 Kč. Z příplatkové výbavy lze pořídit například Grip Control za 20 000 Kč, vyhřívaná sedadla za 7 000 Kč nebo panoramatické střešní okno za 19 000 Kč.
Cena:
399 900 Kč1.2 PureTech
439 900 Kč1.6 BlueHDi


V plánu jsou ještě pohonné jednotky 1.2 PureTech 130 a +.6 BlueHDI 120.
19.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar