Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Citroën Berlingo třetí generace

Značka Citroën, která v roce 1996 vytvořila segment „ludospace“, představuje Berlingo třetí generaci, nabízejícího neobvyklý, jednoduchý a funkční tvar, který se dokázal v průběhu času stát se referencí z hlediska praktičnosti.

Nový Citroën Berlingo je modernější, nabízí robustní a impozantní dobrodružný vzhled, aniž by ztratil svůj charakter. Jiný tvar s předsunutým čelním sklem a vyšší a kratší přední kapotou má na svědomí použití platformy EMP2, umožňující kratší přední převis. Přední maska nezapře identitu značky s dvouúrovňovým světelným podpisem a mlhovkami se zaoblenými rohy. Plynulý tvar s propracovanými boky, prvky Airbump® ve spodní části dveří a dozadu ubíhající tvar střechy, který dodává vozu větší dynamiku.


Citroën Berlingo je poprvé nabízen ve dvou variantách tvaru, které si zachovávají robustní reprezentativní stavbu, jež dokáže okouzlit širokou veřejnost. Standardní velikost M, která si zachovává kompaktnost a mrštnost, je o 2 cm delší než předchozí generace. Nabízí délku 440 cm a rozvor 278 cm. Nová prodloužená verze XL měří o 35 cm víc, tedy 475 cm, rozvor činí 297 cm. Berlingo nabízí 5 nebo 7 míst (ve velikosti M i XL).

Nový Citroën Berlingo je praktický zvenku i uvnitř, celé posádce nabízí prvotřídní přístup díky dvěma velkým funkčním posuvným bočním dveřím s elektrickým ovládáním oken. Vůz je opatřen velkým otevíratelným oknem ve víku zavazadlového prostoru, které vede do objemného zavazadlového prostoru. Jeho objem je 775 l u verze M (o 100 l více než současná generace v pětimístné konfiguraci) a 1 050 l ve velikosti XL (v pětimístné konfiguraci). Přístup do něj usnadňuje zatmavené otevíratelné okno víka s nově koncipovaným dvoupolohovým krytem zavazadel, které je velmi užitečné při nakládání nebo vykládání.


Tři samostatná zadní sedadla stejné velikosti (ve 2. řadě) poskytující cestujícím vzadu prostor na úrovni kolen (156 mm). Sedadla lze velmi snadno sklopit, čímž vznikne rovná podlaha. Každé zadní sedadlo lze sklápět zvlášť pomocí ovladačů Magic flat®*, které jsou přístupné ze zavazadlového prostoru.


Vzhledem k tomu, že přední sedadlo spolujezdce lze také sklopit do podlahy, je možné dosáhnout zcela rovné podlahy s užitečnou délkou až 270 cm u verze M a 305 cm u verze XL, což je ideální pro přepravu dlouhých předmětů.

Dvě vyjímatelná sedadla ve 3. řadě, nelze ve verzi M je podélně nastavit, ve verzi Xl jsou namontovaná na kolejničkách a lze je posunovat v rozmezí 130 mm, takže si uživatel může zvolit, zda dá přednost prostornosti pro cestující, nebo větší velikosti zavazadlového prostoru.

Nový Citroën Berlingo nabízí nádherně prosvětlenou kabinu, kam světlo proniká přes celkem 6,4 m2 prosklených ploch – velkým čelním sklem, bočními okny, které lze u posuvných dveří spouštět, a zadními postranními okénky. Velké panoramatické střešní okno je spojené s přepravní schránkou Modutop® (podle verze výbavy). Pro větší pohodu při jízdě ve tmě je Nový Citroën Berlingo vybaven lampičkami na zadních sedadlech a poprvé se u něj objevuje příjemné ambientní osvětlení vycházející z průhledného oblouku stropní přepravní schránky.

Modulární platforma vozu vychází vpředu z platformy EMP2, podlaha vzadu je převzata ze současného Berlinga. Přední část umožňuje lepší manévrovatelnost (posilovač řízení, poloměr otáčení), snížení hmotnosti a využití nejmodernějších podpůrných prvků řízení, zatímco zadní část navazující na současnou platformu umožňuje větší užitečné zatížení a zachování šířky mezi podběhy kol.


Výbava


Head-up displej
Aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu
Varování před snížením pozornosti řidiče
Varování před rizikem ospalosti
Systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí
Adaptivní tempomat s funkcí Stop
Systém sledování mrtvého úhlu
Nouzové automatické brzdění Active Safety Brake
Post Collision Safety Brake (spouští brzdění po nehodě)
Automatické přepínání dálkových světel
Přisvícení do zatáček
Hands-free přístup a startování
Asistent pro rozjezd o svahu
Boční parkovací asistent
Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision
Kontrola stability při jízdě s přívěsem
Elektrická parkovací brzda
Grip Control s funkcí Hill Assist Descent
Park AssistBenzínové motory


PureTech 110 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou BVM6
PureTech 130 S&S s automatickou EAT8*;


Dieselové motory BlueHDi


BlueHDi 75 s manuální BVM5
BlueHDi 100 s manuální BVM5
BlueHDi 100 S&S s manuální BVM5
BlueHDi 130 S&S s manuální BVM6 nebo s automatickou EAT8.


TECHNICKÉ VLASTNOSTI

Rozměry: Délka: 440 cm ( M) / 475 cm ( XL), Šířka: 185 cm, Výška: 181 cm
Objem zavazadlového prostoru: 775 l (M)/ 1050 l (XL)Citroën 20.2.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar