Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Tajemství vůně

Všechny chceme krásně vonět. Mnohé z nás to stojí nespočet hodin i spoustu peněz, než najdou svou ideální vůni. Jsou ženy, které když vejdou do místnosti, okamžitě ji svou vůní doslova naplní.

Přítomným mužům se zatají dech. Chtěla byste to také dokázat? Trochu jsem pátrala a mám pár rad, jak docílit dlouhotrvající vůně a cítit se svěže i v ten nejuspěchanější den.


Začněte výběrem vaší ideální vůně

To může být nejtěžší. Možností je mnoho. Vůně složené z nejrůznějších bylin, květin, koření. Nejlepší je navštívit parfumerii. Zkoušejte, vyřazujte, vyberte favority. Vezměte si domů alespoň tři vzorky a požádejte své blízké a kamarády o jejich názory, která z vůní se k vám hodí nejvíce.


Poznejte svou vůni

Jakmile si vyberete vaši vůni, vyhledejte si o ní všechny dostupné informace. Při koupi si dejte pozor, zda kupujete parfém nebo toaletku, protože je v tom velký rozdíl. Parfém je mnohem koncetrovanější a bude vonět déle, zatímco toaletní vodu musíte nanášet častěji. Zjistěte si také, z jakých esencí se váš oblíbený parfém skládá a držte se jich i při výběru dalších kosmetických přípravků, ať je to růže, vanilka, santalové dřevo nebo cokoliv jiného, co vás zaujme.


Vyberte si sprchový gel s totožnými přísadami

Aby vůně vydržela celý den, je vhodné ji vrstvit. Takže jakmile objevíte svůj oblíbený parfém, investujte nějaký čas i do hledání a výběru mycího gelu se stejnými přísadami. Tím vytvoříte skvělý základ pro to, aby váš parfém vydržel vonět celý den.


Používejte tělové mléko s obsahem stejných esencí

Ideální je také tělové mléko stejné vůně. Tak zajistíte, že vaše kůže absorbuje vonné přísady, které jste si vybrala, a bude krásně vonět celý den. Některé kosmetické společnosti prodávají parfém, sprchový gel a tělové mléko v sadě, není však problém hledat vlastní mycí gel a pleťové mléko dle obsažených složek.


Pod parfém naneste vrstvu oleje


Tak toto byla pro mne, naprostá novinka. Parfém zpravidla rychleji vysychá na suché kůži. Přidáním malého množství oleje zajistíte, že budete krásně vonět celý den. Pod parfém je vhodný například kokosový olej kvůli jeho smetanové vůni a blahodárným účinkům na pleť. Můžete použít i vitamin E nebo jakýkoliv jiný olej, který se vám líbí.


Nanášejte parfém efektivně


Dalším klíčem k prodloužení účinku vaší vůně je nanášení parfému. Vonné esence se aktivují teplem, proto rozstřikujte vůni na místa, kde můžete cítit srdeční tep, jako je krk, zápěstí, vnitřní strana loktů i oblasti pod koleny. Pokud chcete lehčí vůni, nastříkejte parfém do vzduchu a vejděte do něj.

Provoňte parfémem také oblečení


Postříkejte bundy, svetry i ostatní vrstvy oblečení, které pohlcují vaši oblíbenou vůni. Nemusíte se během dne stříkat parfémem opakovaně, protože oblečení vůni pojme a bude ji šířit do okolí. Oblečení nevoňte každý den, stačí znovu až po vyprání.


Noste cestovní verzi parfému u sebe


Pokud parfém začne v průběhu dne vyprchávat, navoňte se znovu. Výrobci kosmetiky dodávají na trh i voňavky cestovních rozměrů nebo malé kuličkové deodoranty, které jsou cenově dostupné. Tato malá investice se jistě vyplatí, až budete rovnou z práce pospíchat na schůzku a budete se chtít osvěžit i bez sprchovaní.


Vyhněte se ostrým potravinám


Chcete-li vonět krásně celý den, vyhněte se konzumaci výrazných pochutin, jako česnek, cibule, kari a červené maso, které svůj odér vylučují do pórů. Snažte se jíst více ovoce a ořechů. I když budete dodržovat všechna ostatní doporučení, špatné stravovací návyky mohou doslova sabotovat vaši vůni. Ujistěte se, že vše, co jíte, je čerstvé, abyste se cítila čerstvě i vy!


Máte svůj oblíbený parfém, nebo ho ještě hledáte? Kupujete si pokaždé stejnou vůni, nebo parfémy střídáte? Napište mi, která vůně učarovala právě vám.mavi 30.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar