Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Nevinné lži

Kolikrát v životě jsem vědomě lhala? To se ani nedá spočítat. Nedávno jsem si vzpomněla na historku s cheesecakem. Chystala jsem před lety večeři, pro svého, tehdy ještě ne, muže a v mé věčné touze po dokonalosti nestihla připravit slibovaný dezert.

Koupila jsem ho narychlo v cukrárně a vydávala za svůj. Zpětnou analýzou vidím, že už tenkrát jsem měla mít nějak až nemocně v hlavě zakódováno, že žena má nejen pracovat, rodit, ale i vařit a péct. Že když neupeču, neprojdu. Takhle nízké sebevědomí já mám. Došlo mi. Lež, kterou jsem ve vzpomínkách téměř potlačila.

A co vy? Jak odpovíte třeba kamarádce na nevinnou otázku –„Co myslíš, ztloustla jsem¬¬?" Nebo na otázku – „ Sluší mi ten nový účes?“ Jediný, kdo je ke mně v tomto ohledu skutečně upřímný, je moje maminka. A jakou já mám na její upřímnost reakci? Zuřím. Na chvíli.

Jedna moje kamarádka dostala od svého nového partnera otázku: „Chceš ty vlastně ještě dítě?“ Dobře věděla, že odpověď NE znamená, ztratit ho. Že NEVÍM, to nevím, které naprosto jasně v té chvíli cítila, nevím, které bylo jediné pravdivé, nevím by znamenalo zkažený víkend. Co řekla? ANO. Zkažený víkend měla tehdy jen ona. Sama ze sebe byla smutná.
Jak stárnu, tak si kladu naprosto nevhodné otázky. Co dál se životem a podobně. A při analýze vlastního života mi zcela jasně dochází, jak málo času věnujeme vztahům, citům, přátelství.

A co pak odpovíte člověku milému, kterého ale už tak často nevídáte, který prošel vývojem jiným než vy, potkal odlišné lidi, ztratil se vám a vy jemu. Co odpovíte na otázku – „Jsme my dvě ještě přítelkyn쬬?“ Co?????

Dokážete říct čistou pravdu? Stát si za svým pocitem a přiznat, že ne, že přátelství zmizelo, stejně jako občas sama skrz čas zmizí z manželství láska. Nebo budete lhát, kývnete, že ano. A pak jen dál nevoláte, nepíšete, nekomunikujete. Protože už vlastně není o čem.

Mám napjaté vztahy s otcem svých dětí. Vždy když je bere na výlet, se holek ptám – „Těšíte se?“ Holky mají maminku rády. Milují ji nejvíc na světě. A i když se dočkat skoro nemůžou, stejně vždy dětským hláskem odpoví – „Vůbec ne, mami, bude se nám moc stýskat.“ Lžou. Stejně jako my všichni.

Lžeme z lásky.


mavi 25.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar