Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Malá úvaha o štěstí

Lidé v dnešní době neustále nemají čas, nestíhají, jsou unavení, otrávení a navzájem vůči sobě zlí. To všechno, že chtějí být „šťastní“, to je jejich zhoubou, protože vlastně ani netuší, co doopravdy znamená „být šťastný“.

V touze po štěstí si paradoxně po tom štěstí sami šlapou. Myslí si, že je šťastným udělá nové auto, hezký byt, prostě a jednoduše materiální věci. Lidé kolem mě neustále závodí, touží se stát lepšími a to tím, že budou mít lepší boty než ten a tam ten, že si budou moci dovolit chodit do lepších restaurací a myslí si, že je to udělá lepšími, šťastnějšími.
Prakticky nikomu již dnes pořádně nezáleží na povahových vlastnostech, skutcích a činech. Mnoho lidí to o sobě jistě bude tvrdit, ale ve výsledku se chovají stejně, jako všichni ostatní. Soudí okolí, více či méně podle toho, co vlastní.

Myslím si, že by bylo dobré zamyslet se, jestli je zrovna toto ta správná cesta. Nehaním píli člověka, snaživost, spíš jen chci poukázat na fakt, že si mnohdy nevšímáme důležitých věcí a detailů a soudíme podle úplně jiných měřítek. Asi by bylo dobré pozměnit úhel pohledu na své okolí a dívat se pořádně s očima, otevřenýma dokořán.

mavi 4.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar