Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

Malé zamyšlení v předvečer Valentýna

Nejsem příznivcem žádných masových oslav a k tomuto malému zamyšlení, mě přivedl rozhovor u dnešního oběda. Řešil se 14. únor – Valentýn. Po cestě domů poslouchám z rádia romantickou písničku a zase se řeší Valentýn. Tak si tak přemýšlím nad slovem LÁSKA.

Může se to stát i vám

Začalo to úplně nevinně. Krásný večer, ohníček a pečení buřtů a malé nenápadné štípnutí od hmyzu. Úplně jsem to pustila z hlavy. Až jednou, když jsem přijela na návštěvu k rodičům a mamina se mě zeptala, co to mám za flek na noze.

Šrámy od lvích drápů, Vražda a co bylo dál?????

Kde je v Česku nejkrásnější koupání? Dovolila jsem si vybrat několik přírodních koupališť, kam se vyplatí zajet. Nejde o umělá koupaliště, jako jsou aqvaparky, bazény nebo plovárny.

Balím. Balíš? Balíme!

K dnešnímu zamyšlení nad tématem – dovolená - mě přivedla návštěva kosmetického studia. Je známá věc, že na místech jako je kadeřnictví, čekárny u lékaře, hospody a podobně, se dozvíte spoustu zajímavých věcí. Je léto a tak je nasnadě, že se probírala „dovča“.

Letní mámení s pudinkem a zakysanou smetanou

Tak konečně je tady, ten dlouho slibovaný recept na úžasný moučník. Tato buchta je jedna z těch „mokrých“. Jde o velice vláčný moučník, který chutná jak dětem tak dospělým. Díky různým obměnám ho lze péci opravdu často. Vynikající záležitost hlavně v letních měsících.

Letní mámení s pudinkem a zakysanou smetanou

Tak konečně je tady, ten dlouho slibovaný recept na úžasný moučník. Tato buchta je jedna z těch „mokrých“. Jde o velice vláčný moučník, který chutná jak dětem tak dospělým. Díky různým obměnám ho lze péci opravdu často. Vynikající záležitost hlavně v letních měsících.

Honda Civic 1.5 VTEC - tak tahle se opravdu povedla!

Zatím nejsem žádný velký znalec aut a bůh ví jak zkušený řidič. To, že miluji značku Honda a jejich vozy mi padly do oka, přirostly k srdci a pěji na ně samou chválu, tak to vy, kteří čtete moji rubriku, víte.

Zážitky na českém venkově

Kouzelné prostředí pod bájnou horou. Množství zvířátek a atrakcí pro děti. Tak to všechno a ještě víc, nás čekalo na Farmě Blaník. Na deseti hektarech se nachází ráj dětí a to v malebném kraji. Z Prahy se vydejte po dálnici D1 a na 49 km odbočte na Vlašim. Dále pak po značkách Farma Blaník do Ostrova.

M.M. Chanell No.5 a konec pohádky

Narodila se jako Norma Jeane Baker Mortensonová před 90 lety a to 1.června 1926. Ale svět ji zná jako Marilyn Monroe, nejslavnější blondýnu historie. Díky odzbrojujícímu šarmu si opakovaně vysloužila i ocenění „Nejvíce sexy herečka všech dob“.

Město kde žiju aneb, jaké si to uděláš, takové to máš

Příbram, město, které proslavila těžba stříbra a posléze železných a uranových rud. Proto nikoho nepřekvapí, že hlavním turistickým lákadlem je hornické muzeum. Naleznete zde řadu nadzemních i podzemních expozic.

Fialový král

Lilek nebo také baklažán je hvězdou středomořské a balkánské kuchyně. Vykouzlíte z něj spoustu vynikajících jídel. Můžete ho péct, zapékat, smažit či grilovat. Pokrmy z lilku jsou skvělé horké, ale i za studena.

Za zvířátky s novým C3

Zeptejte se dětí, co by chtěly podniknout, když je volno a venku nádherný slunečný den. Mezi výčtem odpovědí zcela určitě zazní: koupání, zmrzlina anebo také návštěva ZOO. Naše dnešní cesta povede do ZOO Praha a společníkem nám bude nový Citroën C3.

Fialový král

Lilek nebo také baklažán je hvězdou středomořské a balkánské kuchyně. Vykouzlíte z něj spoustu vynikajících jídel. Můžete ho péct, zapékat, smažit či grilovat. Pokrmy z lilku jsou skvělé horké, ale i za studena.

Kde žijete? Já ve městě.

Kde žijete? Já ve městě. Mé děti, mě neustále překvapují. Někdy jsou to všetečné otázky a přiznávám, že ne vždy znám odpověď. Jindy nestačím zírat, jak úžasná jsou dvojka a drží při sobě.

Taková normální rodinka

Člověk přijde na svět hlavně zásluhou maminky. Dodnes však slyšíme, že na tom má zásluhu čáp, případně vrána. Dost často se podílí tatínek. Nespornou zásluhu mívá i pan doktor a všelijaké sestřičky. Ale ani pan doktor, ani zdravotní sestřičky se kupodivu do rodiny nepočítají.

Cože? Gumičky nepřišly?

Kdo by neznal legendární scénku o nešťastném referentu Kubrtovi v podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. A kdyby snad náhodou ne, tak malé připomenutí.

Křídla motýlí

Je víkend, počasí nic moc. Jedno z dětí nemocné, druhé se pekelně nudí. Na parkovišti Škoda Citigo a nápad je tu. Vyrazíme do Prahy na malou dámskou jízdu. Ve skleníku Fata Morgana tou dobu ještě poletovali motýli. Ale pěkně popořadě.

Kaleidoskop

Kaleidoskop. Co si máme pod tímto slovem vlastně představit. Encyklopedie uvádějí, že jde o dětskou hračku (česky krasohled), která pomocí soustavy zrcadel a barevných tělísek nebo skleněné kuličky vytváří neopakovatelné obrazce. A neopakovatelné „obrazy“ ze života nám přinášejí i naše dítka.

Vlnkovaná buchta

Stejně jako všechny děti, i ty mé, jsou na sladké. Vždy, když je odpoledne vyzvedávám v družině, se ptají, jestli půjdeme do pekárny. Dobře ví, že koupíme vždy nějaký koláček, šáteček nebo koblížek.

Nebe, peklo, ráj

Jedno z našich nedávných putování za krásami naší vlasti, jsme tehdy zakončili ve wellness hotelu V Nebi. Dnešní cestování začneme zcela netradičně v pekle. Společníkem na této cestě nám byl tentokrát Renault Grand Scenic 1,5dCi.

Vzhůru k výškám - 2017-05-14

Učení dělá mistra - 2017-05-14

Směr Krakovec - 2017-05-07

Padli jsme si do oka - 2017-03-27

NOSTALGIE - 2017-03-24

Babička - 2017-03-21

Zas je tu ráno - 2017-03-12

Sladké mámení - 2017-03-07

Čekání na medvěda - 2016-09-16

My máme rádi pivo - 2016-08-24

Krok do neznáma - 2016-08-18

Kouzlo domova - 2016-08-17

Všechna moje já - 2016-08-10

TOPINKY - 2016-07-13

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar