Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Když máš srdce zjihlé

Je to přesně tak, jak se zpívá v jedné známé písničce pro děti. Když se nevyvedl den, když jste například dostali pokutu v den bezpečnostní akce Speed marathon zaměřenou na dodržování dovolené rychlosti.

Byl pozdní večer - první máj

1.máj není jen Svátek práce. U nás má ještě jeden význam a to mnohem romantičtější. Je to náš den zamilovaných aneb lásky čas. Všichni znají verše –„Byl pozdní večer – první máj….“Ale co jejich autor?

Jak jsme krmili sviště

Je 8 hodin večer a já nevěřím vlastním uším. „Mami, já chci něco k jídlu.“ „Dáš si ještě polívku?“ „Tu nechci.“ „Tak ti nakrájím jablíčko“. „Ne.“ „A co teda chceš?“ „Bonbonky.“ „Ne!“ Následuje dohadování, hádka, pláč až mě napadne spásná myšlenka.

VESELÉ VELIKONOCE

Když byly dětem čtyři roky, naučila jsem je tuto koledu. Každý rok slyšíme většinou to samé: hody, hody doprovody…..ale znají vůbec dnešní děti co jsou to Velikonoce a kdy a proč je slavíme? Myslím, že neuškodí připomenut si to.

Padli jsme si do oka

Jedu autem z práce domů, stejná už důvěrně známá trasa. Hlavou mi běží tisíce myšlenek, ale jedna z nich přebíjí všechny ostatní. Přišlo to tehdy, tak jako blesk z čistého nebe. Nikdy jindy jsem nic takového nezažila a jak mile jsem ho tehdy spatřila, padl mi do oka.

NOSTALGIE

Venku je už druhý den, zataženo, prší a fouká vítr. Nic pro mě. Vždy na mě dolehne smutek a nostalgie. Nostalgie. Zasněné slovo. Vzdálené a trochu smutné. Naplňuje nás radostí, či steskem. Někomu zní příjemně, jiný ho nemůže vystát. Je to dobro, či zlo? Pravda, či lež? Pomáhá nám pochopit přítomnost, nebo nás od ní vzpomínky odvlečou do přikrášlené minulosti?

Babička

Jsem opravdu pyšná na to, že jsem přivedla děti k lásce ke knížkám. Již od svých tří let měly průkazku do knihovny a přečetly a prohlédl kde co. Tato láska jim vydržela až do dnešní doby, kdy chodí do první třídy a dokáží si knížku přečíst sami.

Zas je tu ráno

Tak tady opět máme pondělí. Je 4.30 a budík neúprosně zvoní. Po paměti dojdu do koupelny, abych nevzbudila dvojčata. Rychlý make-up, kávička. Mám to vypočítané tak, abych stihla být v práci v čas.

Sladké mámení

Teplo a sladko. Má to v sobě zvláštní rafinovanost. Ponořit například rty do horkého vanilkového pudinku, umazat si jím nos, okolo cítil maliny a nad hlavou nebe…..zkuste to popsat slovem, když je to sólo pro nos, rty, oči a pro něco šestého, čemu se taky říká smysl.

Jak to vlastně celé začalo

Na začátku byla nepoživatelná směs. Kolik mi bylo let? Nevím. Jen vidím ten sporák v panelákové kuchyni mých rodičů a já vařím svůj první pudink. Tehdy jsem to ještě nevěděla. Láska přišla později a zůstala mi do teď.

Pro všechny milovníky jara

Víte, jaro není jen sladká sněženka, protože ta vám přeci hned zmrzne, když zima vrátí úder. Není to ani první vlažný sluneční paprsek, který vám v únoru připadá jako milé pohlazení. Máte radost? Promiňte, ale zase přijdou mraky a vy, máte pocit zrady.

Svátek zamilovaných

Valentýn už zase řádí v obchodech. Dnes jsem byla svědkem následující situace. On a ona, zřejmě manželé nakupují a ona se zeptá: „co mi koupíš k svátku.?“ Podíval se na ni tak udiveně, jako kdyby spadla z nebe

O SMUTNÉM OBROVI

Žil byl jeden – pro člověka velký, ale mezi ostatními pravými obry poměrně malý – obr jménem Eda. Ten se od ostatních obrů lišil víc, než to bylo vůbec možné. Postrádal totiž všechny základní vlastnosti obrů, jako je třeba zuřivost, lenost a věčná nenávist vůči všemu a všem. Kdepak.

Áčko a Béčko

Tak tady tak sedím, po celodenním kolotoči s dětmi, na stole mi chladne káva a mě se honí hlavou tisíce myšlenek. V pokojíku je relativně klid, oproti jiným večerům a já přesto vím, že jedno z dětí rozhodně nespí. Moje malá trapička se kterou šijí všichni čerti.

Důležité je být sama sebou

Od určitého věku, máme takový ksicht, jaký si zasloužíme. To jsem neřekla já, ale Coco Chanel, která nešla pro hrubší slovo daleko a její krutost byla vyhlášena.

Malé zamyšlení nad jídlem

Již od začátku tohoto týdne řeším moji neuvěřitelnou a nenadálou „ŽRAVOST.“ Běžně mi stačí-stačilo, dát si po ránu kávu v poledne pak přiměřený oběd, odpoledne jogurt nebo ovoce a pak až lehká večeře. A teď?

Nepochybujte o chybách

Chyby jsou jako očkování. Provází je nepříjemné pocity, ale do budoucna nám prospějí. Proč je tedy tak těžké vzít je na milost? Už mám ze sebe zase špatný pocit. Zapomněla jsem v práci odeslat tabulku s inventurou. Chyba.

Přizpůsobit jízdu povaze vozovky

Celou Českou republiku zasypává už od začátku roku sníh, což by v lednu nemělo nikoho překvapit. Ale přesto se najde skupina lidí, jako třeba motoristé, kteří se nestačí divit a zcela zapomněli, co jim ukládá vyhláška: Řidič je povinen přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky.

Čokoládové opojení a Mr.Bean

Tak jsem opět přemýšlela, kam s dětmi o víkendu. Už dlouho jsem jim slibovala návštěvu muzea čokolády a teď, pár týdnů před vánočními svátky, to konečně vyšlo. Počasí bylo přívětivé, holky dobře vyspinkané a tudíž dobře naladěné a tak hurá do Tábora.

Barborky- kvetoucí symbol Vánoc

Se svátkem Barbory dne 4. prosince je spojen lidový zvyk barborek. Kvetoucí větvičky patří mezi oblíbené vánoční symboly. Barborky připomínají svatou Barboru, dceru obchodníka z Nikomedie /dnešní Turecko/.

Když se řekne jmelí - 2016-11-24

Cukroví - 2016-11-22

Havraní spár - 2016-10-27

Chuť a vůně vanilky - 2016-10-26

Cesty květin - 2016-10-25

Smyslná vanilka - 2016-10-01

Klenot z Mexika - 2016-10-01

Hodinový manžel - 2016-09-17

Čekání na medvěda - 2016-09-16

Dobrá nálada:-) - 2016-09-12

Reklama? Co to je? - 2016-08-26

Tajemství mé kabelky - 2016-08-25

My máme rádi pivo - 2016-08-24

Snění - 2016-08-22

Krok do neznáma - 2016-08-18

Kouzlo domova - 2016-08-17

Všechna moje já - 2016-08-10

Kráska v nesnázích - 2016-08-09

Letní mámení - 2016-08-09

Toto potřebujeme! - 2016-08-05

TOPINKY - 2016-07-13

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar