Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

Letní mámení s pudinkem a zakysanou smetanou

Tak konečně je tady, ten dlouho slibovaný recept na úžasný moučník. Tato buchta je jedna z těch „mokrých“. Jde o velice vláčný moučník, který chutná jak dětem tak dospělým. Díky různým obměnám ho lze péci opravdu často. Vynikající záležitost hlavně v letních měsících.

Letní mámení s pudinkem a zakysanou smetanou

Tak konečně je tady, ten dlouho slibovaný recept na úžasný moučník. Tato buchta je jedna z těch „mokrých“. Jde o velice vláčný moučník, který chutná jak dětem tak dospělým. Díky různým obměnám ho lze péci opravdu často. Vynikající záležitost hlavně v letních měsících.

Zážitky na českém venkově

Kouzelné prostředí pod bájnou horou. Množství zvířátek a atrakcí pro děti. Tak to všechno a ještě víc, nás čekalo na Farmě Blaník. Na deseti hektarech se nachází ráj dětí a to v malebném kraji. Z Prahy se vydejte po dálnici D1 a na 49 km odbočte na Vlašim. Dále pak po značkách Farma Blaník do Ostrova.

M.M. Chanell No.5 a konec pohádky

Narodila se jako Norma Jeane Baker Mortensonová před 90 lety a to 1.června 1926. Ale svět ji zná jako Marilyn Monroe, nejslavnější blondýnu historie. Díky odzbrojujícímu šarmu si opakovaně vysloužila i ocenění „Nejvíce sexy herečka všech dob“.

Město kde žiju aneb, jaké si to uděláš, takové to máš

Příbram, město, které proslavila těžba stříbra a posléze železných a uranových rud. Proto nikoho nepřekvapí, že hlavním turistickým lákadlem je hornické muzeum. Naleznete zde řadu nadzemních i podzemních expozic.

Fialový král

Lilek nebo také baklažán je hvězdou středomořské a balkánské kuchyně. Vykouzlíte z něj spoustu vynikajících jídel. Můžete ho péct, zapékat, smažit či grilovat. Pokrmy z lilku jsou skvělé horké, ale i za studena.

Fialový král

Lilek nebo také baklažán je hvězdou středomořské a balkánské kuchyně. Vykouzlíte z něj spoustu vynikajících jídel. Můžete ho péct, zapékat, smažit či grilovat. Pokrmy z lilku jsou skvělé horké, ale i za studena.

Kde žijete? Já ve městě.

Kde žijete? Já ve městě. Mé děti, mě neustále překvapují. Někdy jsou to všetečné otázky a přiznávám, že ne vždy znám odpověď. Jindy nestačím zírat, jak úžasná jsou dvojka a drží při sobě.

Taková normální rodinka

Člověk přijde na svět hlavně zásluhou maminky. Dodnes však slyšíme, že na tom má zásluhu čáp, případně vrána. Dost často se podílí tatínek. Nespornou zásluhu mívá i pan doktor a všelijaké sestřičky. Ale ani pan doktor, ani zdravotní sestřičky se kupodivu do rodiny nepočítají.

Cože? Gumičky nepřišly?

Kdo by neznal legendární scénku o nešťastném referentu Kubrtovi v podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. A kdyby snad náhodou ne, tak malé připomenutí.

Křídla motýlí

Je víkend, počasí nic moc. Jedno z dětí nemocné, druhé se pekelně nudí. Na parkovišti Škoda Citigo a nápad je tu. Vyrazíme do Prahy na malou dámskou jízdu. Ve skleníku Fata Morgana tou dobu ještě poletovali motýli. Ale pěkně popořadě.

Učení dělá mistra

Tak tady tak sedím, obložena papírovými kapesníky, hrnkem horkého čaje, posilněna paralenem přemýšlím. Už to bude rok, co jsem oprášila, po dlouhých a dlouhých letech, řidičák.

Čtyři písmena, která moc znamenají

Nejkrásnější oči jsou ty, které umí plakat. Nejkrásnější rty jsou ty, které umí líbat. Nejjemnější ruce jsou ty, které umí hladit. Nejsilnější paže jsou ty, které umí objímat. Nejpevnější nohy jsou ty, které umí doprovázet. Nejkrásnější bytostí je máma, která tohle všechno dělá.

Když máš srdce zjihlé

Je to přesně tak, jak se zpívá v jedné známé písničce pro děti. Když se nevyvedl den, když jste například dostali pokutu v den bezpečnostní akce Speed marathon zaměřenou na dodržování dovolené rychlosti.

Byl pozdní večer - první máj

1.máj není jen Svátek práce. U nás má ještě jeden význam a to mnohem romantičtější. Je to náš den zamilovaných aneb lásky čas. Všichni znají verše –„Byl pozdní večer – první máj….“Ale co jejich autor?

NOSTALGIE

Venku je už druhý den, zataženo, prší a fouká vítr. Nic pro mě. Vždy na mě dolehne smutek a nostalgie. Nostalgie. Zasněné slovo. Vzdálené a trochu smutné. Naplňuje nás radostí, či steskem. Někomu zní příjemně, jiný ho nemůže vystát. Je to dobro, či zlo? Pravda, či lež? Pomáhá nám pochopit přítomnost, nebo nás od ní vzpomínky odvlečou do přikrášlené minulosti?

Babička

Jsem opravdu pyšná na to, že jsem přivedla děti k lásce ke knížkám. Již od svých tří let měly průkazku do knihovny a přečetly a prohlédl kde co. Tato láska jim vydržela až do dnešní doby, kdy chodí do první třídy a dokáží si knížku přečíst sami.

Sladké mámení

Teplo a sladko. Má to v sobě zvláštní rafinovanost. Ponořit například rty do horkého vanilkového pudinku, umazat si jím nos, okolo cítil maliny a nad hlavou nebe…..zkuste to popsat slovem, když je to sólo pro nos, rty, oči a pro něco šestého, čemu se taky říká smysl.

Jak to vlastně celé začalo

Na začátku byla nepoživatelná směs. Kolik mi bylo let? Nevím. Jen vidím ten sporák v panelákové kuchyni mých rodičů a já vařím svůj první pudink. Tehdy jsem to ještě nevěděla. Láska přišla později a zůstala mi do teď.

Pro všechny milovníky jara

Víte, jaro není jen sladká sněženka, protože ta vám přeci hned zmrzne, když zima vrátí úder. Není to ani první vlažný sluneční paprsek, který vám v únoru připadá jako milé pohlazení. Máte radost? Promiňte, ale zase přijdou mraky a vy, máte pocit zrady.

Svátek zamilovaných - 2017-02-01

O SMUTNÉM OBROVI - 2017-01-30

Áčko a Béčko - 2017-01-29

Čekání na medvěda - 2016-09-16

My máme rádi pivo - 2016-08-24

Krok do neznáma - 2016-08-18

Kouzlo domova - 2016-08-17

Všechna moje já - 2016-08-10

TOPINKY - 2016-07-13

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar