Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Tajemství vůně

Všechny chceme krásně vonět. Mnohé z nás to stojí nespočet hodin i spoustu peněz, než najdou svou ideální vůni. Jsou ženy, které když vejdou do místnosti, okamžitě ji svou vůní doslova naplní.

Štěstí, co je štěstí?

Proč je život tak složitý? Proč člověk pořád přemýšlí a trápí se pro věci, které stejně nemůže sám vyřešit? Proč přemýšlí nad lidmi, na kterých mu záleží, ale oni o něj už nestojí? Co to má za smysl.? Kdo vymyslel bolest? Kdo cit ?

Nevinné lži

Kolikrát v životě jsem vědomě lhala? To se ani nedá spočítat. Nedávno jsem si vzpomněla na historku s cheesecakem. Chystala jsem před lety večeři, pro svého, tehdy ještě ne, muže a v mé věčné touze po dokonalosti nestihla připravit slibovaný dezert.

Další pozoruhodné hrady a zámky

Kromě hradu Český Šternberk, který je dnes jedním z nejnavštěvovanějších v Česku, jsou ve středních Čechách soustředěny na malém prostoru majestátní hrady, zámky, stejně jako mnohé zajímavé barokní stavby. Co byste určitě měli navštívit? Nebo jinak. Trochu vám přiblížím pět z nich, které jsem viděla a ráda se tam vracím.

Krása hradů a zámků

Za nedlouho se opět otevřou brány hradů a zámků a my budeme moci obdivovat tu krásu a žasnout. Co nám povídají o minulosti? Jak se na nich žilo? Jak se dobývaly? Jak stavěly? Vybrala jsem deset z nich. Pět míst kam bych se ráda podívala a pět dalších, které jsem navštívila a ráda se tam vracím.

Jen takové malé zamyšlení

Napadlo vás někdy, co je to vlastně přátelství¬? Může existovat přátelství mezi mužem a ženou? A existuje věčné přátelství? Přátelství pro mnohé z nás znamená něco, bez čeho si život nelze představit.

Popelka, Zlatovláska a pohádky kolem nás

Myslím, že hodně z nás „holčiček“ pozná, ze kterého romantického filmu je tahle otázka. Prostitutka najde svého prince a vyjde jim to. Snad. Ale já se ptám, co Popelka a jiné hlavní hrdinky, princezny, dívčiny, co měly své ŠŤASTNĚ AŽ NA VĚKY. Jaké by byly v našem světě?

Cesta z města

Zas jeden takový den. Vlastně se nic mimořádného nestalo, ale vy máte ten pocit, že nic nedává smysl, že se nemůžete volně nadechnout a že pokut nic neuděláte, pravděpodobně se zblázníte. Každý máme dny horší a dny lepší. Okamžiky štěstí a pocity euforie vystřídá smutek, nejistota, pochyby.

Malá úvaha o štěstí

Lidé v dnešní době neustále nemají čas, nestíhají, jsou unavení, otrávení a navzájem vůči sobě zlí. To všechno, že chtějí být „šťastní“, to je jejich zhoubou, protože vlastně ani netuší, co doopravdy znamená „být šťastný“.

Malé zamyšlení v předvečer Valentýna

Nejsem příznivcem žádných masových oslav a k tomuto malému zamyšlení, mě přivedl rozhovor u dnešního oběda. Řešil se 14. únor – Valentýn. Po cestě domů poslouchám z rádia romantickou písničku a zase se řeší Valentýn. Tak si tak přemýšlím nad slovem LÁSKA.

Může se to stát i vám

Začalo to úplně nevinně. Krásný večer, ohníček a pečení buřtů a malé nenápadné štípnutí od hmyzu. Úplně jsem to pustila z hlavy. Až jednou, když jsem přijela na návštěvu k rodičům a mamina se mě zeptala, co to mám za flek na noze.

Šrámy od lvích drápů, Vražda a co bylo dál?????

Kde je v Česku nejkrásnější koupání? Dovolila jsem si vybrat několik přírodních koupališť, kam se vyplatí zajet. Nejde o umělá koupaliště, jako jsou aqvaparky, bazény nebo plovárny.

Balím. Balíš? Balíme!

K dnešnímu zamyšlení nad tématem – dovolená - mě přivedla návštěva kosmetického studia. Je známá věc, že na místech jako je kadeřnictví, čekárny u lékaře, hospody a podobně, se dozvíte spoustu zajímavých věcí. Je léto a tak je nasnadě, že se probírala „dovča“.

Letní mámení s pudinkem a zakysanou smetanou

Tak konečně je tady, ten dlouho slibovaný recept na úžasný moučník. Tato buchta je jedna z těch „mokrých“. Jde o velice vláčný moučník, který chutná jak dětem tak dospělým. Díky různým obměnám ho lze péci opravdu často. Vynikající záležitost hlavně v letních měsících.

Letní mámení s pudinkem a zakysanou smetanou

Tak konečně je tady, ten dlouho slibovaný recept na úžasný moučník. Tato buchta je jedna z těch „mokrých“. Jde o velice vláčný moučník, který chutná jak dětem tak dospělým. Díky různým obměnám ho lze péci opravdu často. Vynikající záležitost hlavně v letních měsících.

Honda Civic 1.5 VTEC - tak tahle se opravdu povedla!

Zatím nejsem žádný velký znalec aut a bůh ví jak zkušený řidič. To, že miluji značku Honda a jejich vozy mi padly do oka, přirostly k srdci a pěji na ně samou chválu, tak to vy, kteří čtete moji rubriku, víte.

Zážitky na českém venkově

Kouzelné prostředí pod bájnou horou. Množství zvířátek a atrakcí pro děti. Tak to všechno a ještě víc, nás čekalo na Farmě Blaník. Na deseti hektarech se nachází ráj dětí a to v malebném kraji. Z Prahy se vydejte po dálnici D1 a na 49 km odbočte na Vlašim. Dále pak po značkách Farma Blaník do Ostrova.

M.M. Chanell No.5 a konec pohádky

Narodila se jako Norma Jeane Baker Mortensonová před 90 lety a to 1.června 1926. Ale svět ji zná jako Marilyn Monroe, nejslavnější blondýnu historie. Díky odzbrojujícímu šarmu si opakovaně vysloužila i ocenění „Nejvíce sexy herečka všech dob“.

Město kde žiju aneb, jaké si to uděláš, takové to máš

Příbram, město, které proslavila těžba stříbra a posléze železných a uranových rud. Proto nikoho nepřekvapí, že hlavním turistickým lákadlem je hornické muzeum. Naleznete zde řadu nadzemních i podzemních expozic.

Za zvířátky s novým C3

Zeptejte se dětí, co by chtěly podniknout, když je volno a venku nádherný slunečný den. Mezi výčtem odpovědí zcela určitě zazní: koupání, zmrzlina anebo také návštěva ZOO. Naše dnešní cesta povede do ZOO Praha a společníkem nám bude nový Citroën C3.

Fialový král - 2017-07-07

Křídla motýlí - 2017-06-19

Kaleidoskop - 2017-05-31

Nebe, peklo, ráj - 2017-05-21

Vzhůru k výškám - 2017-05-14

Učení dělá mistra - 2017-05-14

Směr Krakovec - 2017-05-07

Padli jsme si do oka - 2017-03-27

NOSTALGIE - 2017-03-24

Babička - 2017-03-21

Zas je tu ráno - 2017-03-12

Sladké mámení - 2017-03-07

Čekání na medvěda - 2016-09-16

My máme rádi pivo - 2016-08-24

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar