Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Taková normální rodinka

Člověk přijde na svět hlavně zásluhou maminky. Dodnes však slyšíme, že na tom má zásluhu čáp, případně vrána. Dost často se podílí tatínek. Nespornou zásluhu mívá i pan doktor a všelijaké sestřičky. Ale ani pan doktor, ani zdravotní sestřičky se kupodivu do rodiny nepočítají.

Cože? Gumičky nepřišly?

Kdo by neznal legendární scénku o nešťastném referentu Kubrtovi v podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. A kdyby snad náhodou ne, tak malé připomenutí.

Křídla motýlí

Je víkend, počasí nic moc. Jedno z dětí nemocné, druhé se pekelně nudí. Na parkovišti Škoda Citigo a nápad je tu. Vyrazíme do Prahy na malou dámskou jízdu. Ve skleníku Fata Morgana tou dobu ještě poletovali motýli. Ale pěkně popořadě.

Kaleidoskop

Kaleidoskop. Co si máme pod tímto slovem vlastně představit. Encyklopedie uvádějí, že jde o dětskou hračku (česky krasohled), která pomocí soustavy zrcadel a barevných tělísek nebo skleněné kuličky vytváří neopakovatelné obrazce. A neopakovatelné „obrazy“ ze života nám přinášejí i naše dítka.

Vlnkovaná buchta

Stejně jako všechny děti, i ty mé, jsou na sladké. Vždy, když je odpoledne vyzvedávám v družině, se ptají, jestli půjdeme do pekárny. Dobře ví, že koupíme vždy nějaký koláček, šáteček nebo koblížek.

Nebe, peklo, ráj

Jedno z našich nedávných putování za krásami naší vlasti, jsme tehdy zakončili ve wellness hotelu V Nebi. Dnešní cestování začneme zcela netradičně v pekle. Společníkem na této cestě nám byl tentokrát Renault Grand Scenic 1,5dCi.

Učení dělá mistra

Tak tady tak sedím, obložena papírovými kapesníky, hrnkem horkého čaje, posilněna paralenem přemýšlím. Už to bude rok, co jsem oprášila, po dlouhých a dlouhých letech, řidičák.

Čtyři písmena, která moc znamenají

Nejkrásnější oči jsou ty, které umí plakat. Nejkrásnější rty jsou ty, které umí líbat. Nejjemnější ruce jsou ty, které umí hladit. Nejsilnější paže jsou ty, které umí objímat. Nejpevnější nohy jsou ty, které umí doprovázet. Nejkrásnější bytostí je máma, která tohle všechno dělá.

Směr Krakovec

K nemalé radosti, nás všech, se předpověď počasí nenaplnila a tato sobota byla krásná a slunečná. Spojili jsme proto příjemné s užitečným a otestovali novou Hondu Civic se zážehovým litrovým tříválcem, vzali děti na výlet a navštívili tradiční hrnčířské trhy. Ale jedno po druhém.

Když máš srdce zjihlé

Je to přesně tak, jak se zpívá v jedné známé písničce pro děti. Když se nevyvedl den, když jste například dostali pokutu v den bezpečnostní akce Speed marathon zaměřenou na dodržování dovolené rychlosti.

Byl pozdní večer - první máj

1.máj není jen Svátek práce. U nás má ještě jeden význam a to mnohem romantičtější. Je to náš den zamilovaných aneb lásky čas. Všichni znají verše –„Byl pozdní večer – první máj….“Ale co jejich autor?

Jak jsme krmili sviště

Je 8 hodin večer a já nevěřím vlastním uším. „Mami, já chci něco k jídlu.“ „Dáš si ještě polívku?“ „Tu nechci.“ „Tak ti nakrájím jablíčko“. „Ne.“ „A co teda chceš?“ „Bonbonky.“ „Ne!“ Následuje dohadování, hádka, pláč až mě napadne spásná myšlenka.

VESELÉ VELIKONOCE

Když byly dětem čtyři roky, naučila jsem je tuto koledu. Každý rok slyšíme většinou to samé: hody, hody doprovody…..ale znají vůbec dnešní děti co jsou to Velikonoce a kdy a proč je slavíme? Myslím, že neuškodí připomenut si to.

Padli jsme si do oka

Jedu autem z práce domů, stejná už důvěrně známá trasa. Hlavou mi běží tisíce myšlenek, ale jedna z nich přebíjí všechny ostatní. Přišlo to tehdy, tak jako blesk z čistého nebe. Nikdy jindy jsem nic takového nezažila a jak mile jsem ho tehdy spatřila, padl mi do oka.

NOSTALGIE

Venku je už druhý den, zataženo, prší a fouká vítr. Nic pro mě. Vždy na mě dolehne smutek a nostalgie. Nostalgie. Zasněné slovo. Vzdálené a trochu smutné. Naplňuje nás radostí, či steskem. Někomu zní příjemně, jiný ho nemůže vystát. Je to dobro, či zlo? Pravda, či lež? Pomáhá nám pochopit přítomnost, nebo nás od ní vzpomínky odvlečou do přikrášlené minulosti?

Babička

Jsem opravdu pyšná na to, že jsem přivedla děti k lásce ke knížkám. Již od svých tří let měly průkazku do knihovny a přečetly a prohlédl kde co. Tato láska jim vydržela až do dnešní doby, kdy chodí do první třídy a dokáží si knížku přečíst sami.

Zas je tu ráno

Tak tady opět máme pondělí. Je 4.30 a budík neúprosně zvoní. Po paměti dojdu do koupelny, abych nevzbudila dvojčata. Rychlý make-up, kávička. Mám to vypočítané tak, abych stihla být v práci v čas.

Sladké mámení

Teplo a sladko. Má to v sobě zvláštní rafinovanost. Ponořit například rty do horkého vanilkového pudinku, umazat si jím nos, okolo cítil maliny a nad hlavou nebe…..zkuste to popsat slovem, když je to sólo pro nos, rty, oči a pro něco šestého, čemu se taky říká smysl.

Jak to vlastně celé začalo

Na začátku byla nepoživatelná směs. Kolik mi bylo let? Nevím. Jen vidím ten sporák v panelákové kuchyni mých rodičů a já vařím svůj první pudink. Tehdy jsem to ještě nevěděla. Láska přišla později a zůstala mi do teď.

Pro všechny milovníky jara

Víte, jaro není jen sladká sněženka, protože ta vám přeci hned zmrzne, když zima vrátí úder. Není to ani první vlažný sluneční paprsek, který vám v únoru připadá jako milé pohlazení. Máte radost? Promiňte, ale zase přijdou mraky a vy, máte pocit zrady.

Svátek zamilovaných - 2017-02-01

O SMUTNÉM OBROVI - 2017-01-30

Áčko a Béčko - 2017-01-29

Když se řekne jmelí - 2016-11-24

Cukroví - 2016-11-22

Havraní spár - 2016-10-27

Chuť a vůně vanilky - 2016-10-26

Cesty květin - 2016-10-25

Smyslná vanilka - 2016-10-01

Klenot z Mexika - 2016-10-01

Hodinový manžel - 2016-09-17

Čekání na medvěda - 2016-09-16

Dobrá nálada:-) - 2016-09-12

Reklama? Co to je? - 2016-08-26

Tajemství mé kabelky - 2016-08-25

My máme rádi pivo - 2016-08-24

Snění - 2016-08-22

Krok do neznáma - 2016-08-18

Kouzlo domova - 2016-08-17

Všechna moje já - 2016-08-10

Kráska v nesnázích - 2016-08-09

Letní mámení - 2016-08-09

Toto potřebujeme! - 2016-08-05

TOPINKY - 2016-07-13

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar