Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol
25.03.2019 - Historie:

Autoklub ČR slaví dvě výročí

Autoklub ČR slaví 90. výročí klubového domu a 115. výročí založení. Při této příležitosti byla odhalena busta Elišky Junkové, legendární závodnice a královny volantu. Zároveň byly představeny propozice a logo nového šampionátu GRAND PRIX historických vozidel.

25.03.2019 - Sport:

OffROAD Maraton otevře sezonu v Šiklově mlýně

Osmidílný seriál vytrvalostních závodů motocyklů, čtyřkolek a automobilů vstupuje v sobotu 30.března do 20. ročníku závodem v Šiklově mlýně. Závodníci se vydají na oblíbenou trať s rychlými i náročnějšími úseky, například s legendárními pařezy v lese.

25.03.2019 - Sport:

EDDA Cup do vrchu - Malý se speciálem BRC

Jedenáctá sezona nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup začne tuto sobotu 31. března na mosteckém autodromu. Závodníci tradičně zahajují své zápolení na dráze autodromu, která i svými bezpečnostními parametry dovoluje rychle osvěžit závodnické instinkty po dlouhé zimní přestávce.

25.03.2019 - Různé:

Moto Guzzi zve na dobrodružné výpravy

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, zve všechny fanoušky legendárních italských motocyklů Moto Guzzi na atraktivní cestovatelské výpravy Moto Guzzi Experience 2019.

23.03.2019 - Sport:

Pavel Dresler - prodloužené oči jezdce

Dobrý spolujezdec musí zvládat mnohem víc než jen číst za jízdy a nepozvracet se z toho. Musí mít velký cit pro rytmus, fyzickou kondici, musí sám umět řídit a rozumět technice. A vlastně je to také spisovatel. A takový je právě Pavel Dresler, mistr světa v rally s Janem Kopeckým.

22.03.2019 - Novinky:

Abarth 595 esseesse s výkonem 180 k

Úchvatný Abarth 595 esseesse je zpět. Jméno esseesse je hluboce zakořeněné v historii značky a přímo odkazuje na její začátky. Konverzní neboli tuningové sady zvyšující výkon masově vyráběných modelů byli ze strany jejich vynálezce, Carla Abartha, skutečně velmi chytrým a úspěšným tahem.

22.03.2019 - Různé:

Chcete se stát spolujezdcem?

Většinou žijí ve stínu svých parťáků, ale jejich práce zásadně rozhoduje o výsledku. O kom je řeč? O spolujezdcích rally. Existuje řada projektů výchovy jezdců, jezdeckých škol a kurzů pro závodníky. Spolujezdci se učí sami, od svých kolegů a kamarádů. Právě proto otevírá Autoklub ČR Spolujezdeckou akademii.

22.03.2019 - Různé:

AMK Č.Krumlov - Chceš pořádat rallye? Staň se jedním z nás!

Baví Tě závodní auta a chceš být součástí organizačního týmu Rallye Český Krumlov? Jestli při čtení těchto řádků kýveš hlavou, pak hledáme právě Tebe! AMotoristický sport na jihu Čech není jenom tradiční květnová akce s historií sahající do roku 1971.

22.03.2019 - Různé:

Invelt rally team shání mechaniky

Chtěli byste pracovat v jednom z nejlepších týmů rally v České republice? Zkuste to u Invelt rally teamu. Do týmu Classic&motorsport hledáme nové mechaniky, kteří by se připojili ke stávajícímu týmu starajícímu se o vozidla ve sbírce společnosti invelt s.r.o v dílnách Plzeňské pobočky.

21.03.2019 - Různé:

Elektrifikovaná ofenziva značky KIA

KIA MOTORS CZECH v prvním pololetí roku 2019 podpoří svoji širokou flotilu elektrifikovaných modelů účastí na tematických veletrzích, tradičních závodech ekologických vozů i vydáním ucelené informační brožury o alternativních pohonech automobilky KIA i o jejích ekologických modelech.

21.03.2019 - Různé:

Škoda Kodiaq RS za polárním kruhem

ŠKODA Italia se rozhodla podrobit KODIAQ RS extrémnímu testu schopností. KODIAQ RS má motor o výkonu 240 k a elektronicky kontrolovaný pohon všech kol. Obstojí v polárních podmínkách - na ledovém povrchu, v teplotách kolem -20 °C a silném protivětru?

21.03.2019 - Sport:

Vojtěch Štajf zahájí sezonu na Azorských ostrovech

Tým Racing 21 vstupuje do letošní sezóny startem na Azores Rallye, která je prvním podnikem seriálu FIA European Rally Championship. Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou absolvují tuto soutěž v reprezentačním týmu České republiky, a to na voze ŠKODA Fabia R5, se kterým vloni absolutně zvítězili v Katarské rally.

20.03.2019 - Sport:

Peugeot Rally Cup začne letos na Valašsku

Součástí mistrovství republiky v rallye je už třetím rokem pohárový seriál Peugeot Rally Cup, letos s několika novými tvářemi. V minulé sezóně obsadili první tři jezdci Peugeot Rally Cupu shodné pořadí také v Mistrovství ČR ve skupině 2WD a skupině A6.

20.03.2019 - Různé:

ŠKODA AUTO dodala vloni rekordní počet vozů

S celkem 1 253 700 vozy dodanými zákazníkům dosáhla ŠKODA AUTO v roce 2018 opět rekordního výsledku. V porovnání s předchozím rokem tak automobilka zvýšila celosvětové dodávky zákazníkům o 4,4 procenta.

19.03.2019 - Sport:

Domácí šampionát v rallye slibuje pěknou podívanou

V mistrovství republiky bojovaly v loňském roce o přední příčky pouze posádky s vozy Škoda Fabia R5 a Ford Fiesta R5, letos bude šampionát obohacený ještě o Volkswagen Polo R5 a Hyundai i20 R5. Už na prvním podniku, kterým je příští týden Valašská rally, se mohou diváci těšit na více než dvacet špičkových automobilů.

19.03.2019 - Historie:

SEAT zachránil Pandu pro papeže

Jen několik dnů před návštěvou papeže Jana Pavla II. v Barceloně a Madridu v roce 1982 se Vatikán telefonicky obrátil na společnost SEAT. Vozidlo, které papež používal během svých oficiálních návštěv, neprojelo bránami na stadionech Camp Nou a Santiago Bernabéu, místech konání hlavních papežových vystoupení.

19.03.2019 - Novinky:

Audi SQ5 TDI s elektrickým dmychadlem

Asi největší novinkou sportovně laděného SUV se čtyřmi kruhy ve znaku je elektricky poháněné dmychadlo, které přichází ke slovu při rozjezdu nebo akceleraci z nízkých otáček. Vstupní cena v ČR byla stanovena na 1 879 900 Kč

19.03.2019 - Sport:

Seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Už jen pár dní zbývá do dakarského setkání, které se uskuteční v neděli 24. března na Autodromu v Sosnové u České Lípy, a které je největším setkáním těchto závodníků ve střední Evropě. Na tomto setkání se objeví nejlepší české dakarské týmy a závodníci z maratonských offroadových soutěží.

18.03.2019 - Sport:

Vojtěch Štajf otestoval nové Polo R5

Vojtěch Štajf z týmu Racing 21 převzal v závěru minulého týdne zcela nový soutěžní vůz Polo GTI R5 pro domácí starty v sezóně 2019. Následně absolvoval s touto soutěžní technikou předsezonní třídenní testy, pokaždé na odlišném povrchu trati.

18.03.2019 - Novinky:

Alcar Bohemia - šrouby nebo matice zdarma

ALCAR si připravil pro motoristy, kteří se na jaře rozhodnou pořídit si novou sadu litých kol, bonus v podobě bezpečnostních šroubů nebo matic Sicuplus. Ty obdrží zdarma všichni, kteří si je objednají společně s jakýmkoliv designem kol od značek AEZ a DOTZ včetně letošních novinek.

Starší články najdete v jednotlivých rubrikách.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar