Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Konfigurátor kol
18.10.2018 - Různé:

ŠKODA NejMix - nejlepší kombinace z podzimní nabídky

Autorizovaná prodejní síť značky ŠKODA v České republice přichystala podzimní akci pro retailové zákazníky. Ti mohou při pořízení nového modelu CITIGO, FABIA nebo RAPID čerpat řadu výhod, ať už při nákupu za hotové nebo na úvěr.

18.10.2018 - Sport:

Petr Semerád tréninkovém kempu ERC Junior

O uplynulém víkendu se v Lotyšsku odjela soutěž mistrovství Evropy v rally, šotolinová Liepaja Rally. Před samotnou soutěží se uskutečnil tréninkový kemp pro nadějné jezdce rally, který organizuje promotér mistrovství Evropy ERC pod názvem ERC Junior Experience Liepaja 2018.

18.10.2018 - Cestování:

Slavnosti plodů na Zlaté stezce

Den plný zábavy, tradic, folkloru, her, zajímavostí, spojený s ochutnávkami podzimního ovoce a ovocných výrobků, čeká návštěvníky letošních Slavností plodů, které se uskuteční v sobotu 20. října.

17.10.2018 - Novinky:

ŠKODA KODIAQ GT v prvních skicách

ŠKODA skicami nového vozu KODIAQ GT poskytuje první pohled na budoucí vrcholný model pro čínský trh. Velké SUV ve verzi kupé se bude prodávat exkluzivně v Číně. Čína tak bude po určitou dobu jediným trhem, na kterém bude ŠKODA nabízet celkem čtyři modely kategorie SUV - KAMIQ, KAROQ, KODIAQ a KODIAQ GT.

17.10.2018 - Novinky:

Kola schválená podle ECE

1 032 je pozitivní číslo pro všechny obchodní partnery ALCAR BOHEMIA i motoristy v ČR. Pozitivní protože udává počet kol se schválením ECE, která ALCAR na českém trhu aktuálně nabízí pro většinu automobilových značek.

17.10.2018 - Historie:

150 let od narození Václava Klementa

Před 150 lety, 16. října 1868, se ve Velvarech narodil Václav Klement, spoluzakladatel současné automobilky ŠKODA AUTO. Kromě strategického směřování značky se zasloužil o její expanzi na domácím trhu i v zahraniční. Skromný a pracovitý platil za schopného, náročného manažera s širokým rozhledem, ale také za úspěšného závodníka a mecenáše.

16.10.2018 - Novinky:

Pancéřová Tatra pro hasiče

Zástupci HZS České republiky převzali v Jihlavě dva nové a unikátní hasičské speciály na podvozku TATRA v podobě cisternových odolnějších stříkaček CZS 40 Titan. Vozidla budou sloužit u Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR.

16.10.2018 - Novinky:

Škoda Rapid odchází - přijde Škoda Scala

Po první siluetě odhaluje nyní Škoda také jméno nového kompaktního vozu - Škoda Scala. Pochází z latinského slova „scala“, což lze přeložit jako „schody“ nebo „žebřík“, a představuje zároveň pro automobilku další velký krok vpřed v segmentu kompaktních vozů.

15.10.2018 - Sport:

Setkání mistrů Humpolec -krásné ukončení sezony

Autokrosovou sezonu zakončilo tradiční Setkání mistrů v Humpolci a pan Josef Špaček, předseda AMK Zálesí si mohl po náročné sezoně spokojeně odechnout, ale hlavně může být spokojen. Jen málokde vidíme, jak se areál ode dne vylepšuje a zdokonaluje.

12.10.2018 - Testy:

Citroën Grand C4 Space Tourer 2.0 BlueHDi - elegance pro sedm

První Citroën C4 Picasso přišel na svět před dvanácti roky jako nástupce také velkoprostorového modelu Xsara Picasso. Díky svému designu rozhodně nedělá ostudu svému jmenovci a díky prostornosti je mezi motoristy velice oblíbený.

12.10.2018 - Sport:

Autokrosové Setkání mistrů již v sobotu v Humpolci

Pětaosmdesát jezdců v devíti divizích je přihlášeno k Bernard Cup Setkání mistrů, které se jede tuto sobotu v Humpolci. Závodit se bude na dvě rozjížďky a finále od 11 hodin, tréninky jsou na programu od 8.45 hodin.

11.10.2018 - Různé:

Designér Peugeotu 508 oceněn za design

Pierre-Paul Mattei, designér vozu nový Peugeot 508, obdržel ocenění Eurostar Design za svou práci na novém radikálním fastbacku značky Peugeot. Týdeník Automotive News Europe uděluje tuto cenu osobnostem jako ocenění jejich obzvlášť inovativní práce v automobilovém odvětví.

11.10.2018 - Různé:

Mitsubishi Eclipse Cross dostalo cenu za design

Kompaktní Mitsubishi Eclipse Cross získalo prestižní designové ocenění ‚Good Design Award 2018‘ v soutěži pořádané pod záštitou Japonského institutu na podporu designu.

11.10.2018 - Historie:

Technické muzeum Liberec přivítá automobily Rolls Royce

Technické muzeum Liberec přivítá tuto sobotu návštěvu v podobě členů českého Rolls Royce a Bentley klubu. Zhruba 20 automobilů těchto luxusních britských značek zavítá na nádvoří muzea zhruba mezi 10:30 a 11:30 hodin.

10.10.2018 - Novinky:

Podzimní Sosnění v babím létě

Už deset let pořádá Czech Classic car Club na autodromu v Sosnové veteránské Sosnění – jarní a Podzimní. Celkem bylo odjeto devatenáct ročníků za účasti mnoha zajímavých jezdců i automobilů. Škoda, že někteří sem stále ještě nenašli cestu, i když je vídáme mezi diváky.

10.10.2018 - Novinky:

Suzuki Jimny v novém vydání

Japonská automobilka Suzuki představila na autosalonu v Paříži v evropské premiéře novou generaci legendárního offroadu Jimny. Společně s nejnovějším modelem Suzuki přivezlo také nejstarší generaci Jimny, typ LJ10, a modernizovanou Vitaru.

10.10.2018 - Různé:

Vančík motorsport zve děti na návštěvu Rally Příbram.

Vančík motorsport se svým partnerem MOL Česká republika chtějí dětem nabídnout možnost prohlédnout si zblízka zákulisí soutěžního týmu. Pořádají proto v sobotu 13. října pro děti ve věku cca 6-14 let komentované návštěvy v servisní zóně 39. SVK Rally Příbram na letišti Dlouhá Lhota.

10.10.2018 - Cestování:

V Löbau se setkají příznivci modelových železnic

O víkendu 13. a 14. října si na své přijdou příznivci železnice, jak skutečné, tak především modelové. V klubové výtopně Spolku Východosaských přátel železnice, která stojí přímo naproti nádraží, se uskuteční od 10:00 do 17:00 přehlídka modelových železnic.

09.10.2018 - Novinky:

Kia Ceed ve sportovní edici GT Line

Na autosalonu v Paříži se poprvé veřejnosti představuje nová Kia Ceed ‚GT Line‘. Design modelu Ceed GT Line se inspiroval výkonným modelem Ceed GT. K objednání v Evropě již v prvním čtvrtletí 2019.

09.10.2018 - Novinky:

Dacia s novými motory i navigací

Dacia, která právě uvádí na trh nový Duster, dosahuje opět rekordních prodejů soukromníkům. V Paříži představila novinky v oblasti motorů, jakož i výkonnější systém navigace. Komunita byla rovněž uctěna zveřejněním průvodce #DaciaRoadStories.

Starší články najdete v jednotlivých rubrikách.

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar