Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Termíny Sosnění i Rojení v roce 2018

Příznivci Veteránského Sosnění a Veteránského Rojení si mohou zapsat do kalendáře tři velice důležitá data pro letošní rok: 19. května, 9. června a 6. října. Pochopitelně je najdete i v našem kalendáři.

Jarní Sosnění se letos uskuteční v sobotu 19. května, tedy v termínu, který zásadně nekoliduje s žádnou větší veteránskou akcí v Čechách. Program bude v podstatě stejný jako v minulých letech. Pořadatelé Czech Classic Car Clubu zvou i majitele závodních a soutěžních historických automobilů, aby své skvosty předvedli při demonstračních jízdách bez měření času.

Otázkou zůstává, jak se podaří zaplnit kategorie formulí 3 a MTX. V případě, že se přihlásí dostatečný počet majitelů vozů Mini, tak pro ně bude vypsána zvláštní kategorie.

Už sedmnáctý ročník Veteránského Rojení je na programu v sobotu 9. června a je určen všem majitelům historických automobilů maximálně do roku výroby 1983. Koncept akce zůstane zachován, dopoledne výstava, po obědě orientační jízda krásami Kokořínska. Prakticky po odjezdu poslední posádky se do Lobče u Mšena vrátí už zase první, a tak mohou návštěvníci přijít klidně až v poledne a nebudou o nic ochuzeni.


Na sosnovský autodrom se vrátí historické sportovní a závodní automobily včetně formulí F3 a MTX ještě v sobotu 6. října při Podzimním Sosnění.


JL 23.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar