Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Rallye Křivonoska zamíří do Bechyně

Jedním ze svátků veteránských akci je mezinárodní Rallye Křivonoska, jejíž už 48.ročník se odehraje na jihočeských silničkách v sobotu 5. května. A seznam přihlášených je opět nabitý. Celkem 230 předválečných automobilů a motocyklů a k tomu ještě čtyři desítky vozidel pořádajícího českobudějovického veterán klubu.

Nejstarší kategorie řemenových motocyklů z let 1914 až 1928 je zastoupena dvanácti stroji, přičemž nejstaršími jsou z roku 1914 – Triumph a dva Douglasy. Jedinečná je přehlídka motocyklů do roku 1930, v níž pojede 42 strojů slavných značek jako například Indian, Harley Davidson, BSA, Wanderer, Terrot, FN atd. Dalšími kategoriemi jsou motocykly do roku 1945 v objemových třídách do 250 a nad 250 cm³.


Automobily jsou rozděleny do pěti kategorií. Do roku 1918 uvidíme deset automobilů, nejstarším bude tentokrát Buick, rok výroby 1908 a o dva roky mladší Hudson. Pan Med opět předvede svůj vůz Laurin Klement DN6 z roku 1912, nejstarší český automobil na trati. Rodina Geislerů z Nové Paky přiveze dva automobily. Pan Michal Geisler bude řídit sportovní Ford T a jeho manželka Věra pak Talbot, oba z roku 1916.


Veteránů do roku 1930 je přihlášeno 28, stejně jako v kategorii do 1945 a s objemem do 1100 cm³. Silnějších automobilů nad 1100 přijede letos na Křivonosku šestatřicet. Samostatnou třídou budou vozidla značky Walter, kterých se přihlásilo sedm.


Jak jsme už napsali, předválečná vozidla doplní i mladší, s kterými smějí ale vyrazit na trať pouze členové pořádajícího veteran klubu a těch bude celkem 43.


Rallye Křivonoska je tradiční přehlídkou i hasičských vozidel, které neodmyslitelně patří ke koloritu soutěže, stejně jako zahraniční veteránisté, letos převážně na motocyklech. Jen rakouskou rodinu Hofstadlerů bude zastupovat pětice milovníků motoristické historie, čtyři na motocyklech Ultima, FNa Opel, dva pak s automobily Hudson a Ford A.


Start je v 11 hodin v kempu Křivonoska a trať vede tentokrát přes Purkarec, Hněvkovice do Bechyně, kde bude přestávka. Odpolední část zavede posádky do Týna nad Vltavou, Hněvkovic, Pořežan do cíle na Hlubokou.


Startovní listina a další info na www.veterancarclubcb.czJL
4.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar