Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

AMG - 45 let sportovních výkonů a exkluzivity

AMG – tato tři písmena jsou symbolem nejvyššího výkonu automobilů, exkluzivity a radosti z dynamické jízdy. Společnost, kterou v roce 1967 založili Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher, slaví letos 45. narozeniny. AMG si pozoruhodnými úspěchy v motoristickém sportu a jedinečnými vozidly vytvořilo image úspěšné sportovní značky Mercedes-Benz.

Dnes je jako stoprocentní dceřiná společnost koncernu Daimler AG nositelem technických inovací v segmentu vysokovýkonných automobilů. Příslib značky AMG „Driving Performance“ symbolizuje špičkovou techniku a ryzí fascinaci z jízdy.
Po smlouvě o spolupráci uzavřené v roce 1990 mezi tehdejší společností Daimler-Benz AG a AMG následoval v roce 1993 první společně vyvinutý vůz C 36 AMG. Postupné začleňování do koncernu Daimler bylo zahájeno v roce 1999 a dokončeno 2005. V čele společnosti Mercedes-AMG GmbH v současnosti stojí Ola Källenius (43 let, předseda představenstva) a Tobias Moers (46 let).
Mercedes-AMG GmbH je v současnosti pevnou součástí vývojových procesů v rámci značky MB a nabízí jedinečné portfolio vysokovýkonných vozidel. V roce 2009 představený supersportovní vůz SLS AMG dokazuje jako první Mercedes-AMG pozoruhodným způsobem kompetence a nadšený přístup pracovníků v sídle společnosti v Affalterbachu. Po kupé s křídlovými dveřmi následoval v roce 2011 závodní vůz SLS AMG GT3 pro soukromé týmy a otevřený SLS AMG Roadster. V roce 2013 bude na trh uveden SLS AMG E-CELL.
Mercedes-AMG GmbH ukazuje s šesti modely SLS AMG, z nichž každý má své vlastní silné stránky, nejen svou nezlomnou inovační sílu, ale prezentuje se zároveň jako výrobce, který udává směr vývoje v segmentu supersportovních vozů.
AMG Performance Studio
Mercedes-AMG uspokojí také všechny zákazníky, hledající něco mimořádného. AMG Performance Studio vyvíjí a vyrábí individuální vozidla AMG v exkluzivních počtech. Téměř legendární jsou supersportovní vozy Black Series. Na individuální přání zákazníků vyrábí AMG Performance Studio také automobilové unikáty v řemeslně dokonalé kvalitě se zohledněním přísných bezpečnostních standardů.
„Best in class“
Společnost Mercedes-AMG GmbH zaměstnává v Affalterbachu více než 1000 pracovníků. Každý vysokovýkonný automobil AMG slibuje výjimečné výkony, fascinující potěšení z jízdy a nejvyšší kvalitu i v nejmenších detailech. V rámci strategie AMG Performance 50 usiluje každý nový model AMG o nejnižší hodnoty spotřeby paliva a emisí v rámci svého segmentu. Mnoho vozů AMG je již dnes „best in class“ z hlediska spotřeby paliva, emisí, nejvyššího výkonu a točivého momentu. Pozoruhodným důkazem je nový SLK 55 AMG, jehož motor V8 s nejnižší spotřebou paliva na světě fascinuje vypínáním válců AMG Cylinder Management, jedním z technických řešení inspirovaných světem Formule 1.
AMG Driving Academy
AMG Driving Academy je centrálním pilířem zážitkového světa AMG. Ve stále rozmanitější nabídce jsou požitkové cesty EMOTION, speciální zimní řidičské kurzy ve švédském Laponsku nebo vzrušující sportovní akce na legendárních závodních okruzích, jako je Severní smyčka Nürburgringu. Vrcholem je program MASTERS, jehož účastníci řídí závodní verzi kupé s křídlovými dveřmi SLS AMG GT3. Kurzy AMG se konají nejen v Evropě, ale i v USA, Číně a Indii.
Atraktivní prostředí a péči pro zákazníky AMG po celém světě zajišťuje 270 dealerství AMG Performance Center ve 24 zemích. Prvotřídní kvalita péče o zákazníky při jakémkoli kontaktu se zákazníkem je zásadní součástí příslibu značky AMG „Driving Performance“. Prodejní prostory dealerství AMG Performance Center se vyznačují jednotným originálním designem AMG.
Formule 1, DTM atd
Sportovní značka AMG zrozená v motoristickém sportu je po dlouhá desetiletí na závodních tratích jako doma – od úspěšného angažmá v populárních závodech DTM, dvojnásobného titulu mistra světa ve FIA GT až po angažmá v zákaznickém motoristickém sportu na nejvyšší úrovni s modelem SLS AMG GT3. S 26 vítězstvími a titulem mistra Evropy FIA GT3 je SLS AMG GT3 považován za nejúspěšnější novinku roku 2011.
Se 167 vítězstvími v 345 závodech od roku 1988 (stav: květen 2012) a s 32 tituly v hodnocení jezdců, výrobců a týmů je Mercedes-AMG nejúspěšnější značkou v historii DTM. V roce 2012 řídí Mercedes AMG C-Coupé v DTM jezdci Ralf Schumacher a Jamie Green.
S týmem MERCEDES AMG PETRONAS a výrobcem motorů MERCEDES AMG High Performance Powertrains je značka AMG zastoupena od sezony 2012 také ve Formuli 1. AMG kromě toho poskytuje pro závody Formule 1 od roku 1996 nepřetržitě také oficiální vozy Safety Car a Medical Car.
22 vozidel AMG
Modelová paleta AMG je k výročí značky větší a rozmanitější, než kdykoli předtím, a je střižená na míru nejrůznějším přáním a potřebám zákazníků. Nabídka zahrnuje 22 vysokovýkonných vozů s rozpětím výkonů od 310 kW (422 k) do 463 kW (630 k). Výběr sahá od sedanů, kupé a SUV přes roadster až po SLS AMG, první vůz vyvinutý samostatně značkou Mercedes-AMG. Každý vůz AMG je všestranným výkonným automobilem, který nadchne jedinečnou výkonovou charakteristikou, okouzlujícím zvukem motoru, excelentní ovladatelností. Pověstná exkluzivita je samozřejmostí jako nejvyšší kvalita a řemeslná preciznost.
Pro četné modely vozů Mercedes-Benz je k dispozici atraktivní paket AMG Performance Package, s nímž lze dále stupňovat dynamiku a jízdní vlastnosti, vhodné pro závodní dráhu. Ještě větší individualitu propůjčí vozům AMG přímo z výroby dodávané exkluzivní prvky výbavy na přání z nabídky Performance Sudia.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar