Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Tatra prodala 850 vozidel

Kopřivnická automobilka pod českými majiteli prochází úspěšnou restrukturalizací a stává se zdravým podnikem s předpoklady pro dlouhodobou prosperitu. O tom svědčí údaje o výrobě i prodeji a zejména předběžné výsledky hospodaření za rok 2014.

Renault Trucks T je truckem roku 2015

S celkovým ziskem 129 bodů a náskokem 48 bodů na druhého v pořadí získal Renault Trucks T prestižní ocenění International Truck of the Year 2015. Porota, tvořená odbornými novináři reprezentujících 25 mezinárodních časopisů, letos vyhodnotila Renault Trucks T jako vozidlo s největším přínosem na poli silniční dopravy.

Mercedes Benz jezdí bez řidiče (II)

Technika budoucnosti je u divize Daimler Trucks již realitou. Mercedes-Benz Future Truck 2025 znamená revoluci v oblasti efektivity a bezpečnosti, revoluci v silniční nákladní dopravě a infrastruktuře, revoluci v povolání řidiče a v oboru spedice.

Mercedes Benz jezdí bez řidiče (I)

Od vize k realitě – Mercedes-Benz Future Truck 2025 představuje fascinující a realistický výhled do budoucnosti nákladních vozidel pro dálkovou dopravu. Za deset let budou moci nákladní vozidla jezdit po evropských dálnicích a dálkových silnicích autonomně.

Mercedes-Benz CTT - truck šitý na míru

Mercedes-Benz Custom Tailored Trucks (CTT) dokáže realizovat individuální představy o nákladním vozidle, vyrobeném na míru. Oddělení je součástí obchodní divize Mercedes-Benz Special Trucks a sídlí v závodě Molsheim v Alsasku, v němž manufakturní výrobou vznikají velmi specializovaná vozidla.

Tatra Agrotahač 6x6 u nového dealera pro zemědělství

Dealerská síť TATRA TRUCKS a.s. se rozšířila o firmu P & L, spol. s r.o. Biskupice, která se specializuje na obchod se zemědělskou technikou. Tento krok souvisí s chystaným vstupem modelu TATRA AGROTAHAČ 6x6 na trh v druhé polovině roku.

TATRA vyrobila nejvíce vozidel za pět let

Společnost Tatra Trucks a.s. vyrobila za rok 2013 celkem 763 kompletních vozidel, což je nejvíce od roku 2008. Za dané období prodala 722 vozidel, z toho přibližně dvě třetiny exportovala.

Mercedes-Benz snižuje emise rychleji, než nařizují normy

S novým rokem 2014 vstupuje v platnost norma Euro 6, která představuje další zpřísnění požadavků na množství emisí vypouštěných motorovými vozidly. Svět automobilů tak vstupuje do další etapy ještě větší ohleduplnosti k životnímu prostředí.

Renault Trucks ve službách zákazníků

Renault Trucks využívá přechodu na novou emisní normu Euro 6 k inovaci celé modelové řady. Ta byla předmětem investicí Volvo Group ve výši přesahující 2 miliardy euro a zahrnovala nejpřísnější testování v celé historii společnosti Renault Trucks.

Vojenské a hasičské speciály TATRA v Brně

TATRA TRUCKS se se svými speciálními vozidly určenými pro armádní použití a pro potřeby hasičských záchranných sborů účastní Mezinárodního veletrhu obranných technologií IDET a Mezinárodního veletrhu požární a bezpečnostní techniky PYROS/ISET.

Optitrack přitahuje pozornost

Systém OptiTrack od společnosti Renault Trucks umožňuje dočasné zvýšení tahu. Díky hydraulickým motorům umístěným v přední nápravě je vozidlo schopné vyváznout ze složitých situací při zachování komfortu, užitečného zatížení a nízké spotřeby paliva jako u běžného silničního vozidla.

Tatra Phoenix - nová konstrukční řešení 2013

Modelová řada těžkých nákladních vozidel Tatra Phoenix přináší pravidelně na automobilový trh nová konstrukční řešení a významná vylepšení, která ji dovolují průběžně plnit program výrazné zákaznické orientace. Tady jsou novinky roku 2013.

TATRA na veletrhu BAUMA 2013

První měsíce letošního roku přinesly společnosti TATRA několik důležitých změn. Výroba a prodej těžkých nákladních vozidel všech modelových řad doznala významné konsolidace a z hlediska statistik se posunula v porovnání se stejným obdobím loňského roku do lepších čísel.

Hyundai Xcient - premiéra na autosalonu v Soulu

Divize užitkových vozidel společnosti Hyundai Motor Company představila na autosalonu v Soulu nové těžké nákladní vozidlo Xcient. Nástupce řady vozidel Trago, která byla uvedena v roce 2006, přichází s vylepšeným designem a mnoha dalšími prvky.

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar