Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

OffROAD Maraton zahajuje sezonu ve Šternberku

První závod 12. ročníku OffROAD Maratonu se jede již tuto sobotu 26. března ve Šternberku na Moravě. Na závodníky terénních automobilů, motorek a čtyřkolek čeká pravý offroad na oblíbené a dlouhé trati se všude přítomným blátem.

Závod začíná v 7 h startem čtyřkolek na dvě hodiny. V 9.30 h se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři, v obou závodech jedou i starší junioři svou půlhodinu. Mezi 12 až 13 h se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. Ve 13.30 h zaburácejí motory všech automobilů, které svedou pětihodinový boj.
Stanovy OffROAD Maratonu, které loni prošly změnami hlavně u motorek a čtyřkolek, se letos upravovaly hlavně v kategorii Automobilů. Všechny vozy s přeplňováním (kromě do 1000 cm) mají zdvihový objem válců násoben koeficientem 1,7 (benzínové motory) a koeficientem 1,5 (dieselové motory) a jsou převedeny do kategorie podle takto vypočtenému objemu.
Upraveno bylo také bodování automobilů. Plné bodové hodnocení dle pořadí dostane každý, kdo ujede minimálně 35 % výsledného počtu kol vítěze dané kategorie (zaokrouhlených na celá kola dolů). V případě nedodržení limitu je bodový zisk 50 %. V případě, že posádka ujede méně než 10 % výsledného počtu kol vítěze dané kategorie, nebude bodována vůbec.
Čtyřkolkáři a motorkáři jsou i letos rozděleni do dvou základní tříd: Pohár a Mistr. Čtyřkolkáři jedoucí o Pohár se poté řadí do kategorii: SP, Do 300 cm, TR do 500 cm a TR nad 500 cm. Mistrovská třída se dělí na SP, 4x4 a Vet.
Juniorští závodníci na motorkách a čtyřkolkách pojedou 30 až 60 minut podle typu tratě. Děti a mladší junioři budou závodit za podobných podmínek jako loni, či-li v postupných závodech v délce 10 až 15 minut na jednodušší trati.
Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi závodů po celé ČR. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a šest hodin, přičemž vrcholem závodění je slavná čtyřiadvacetihodinovka v Dobřanech, pořádaná v květnu.
Všechny informace najdete na www.Offroadmaraton.cz


LN,
22.3.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar