Alcar - Elegance v zimě

Chevrolet a Muller světovými šampiony WTCC

Yvan Muller získal v senzačním finále šampionátu v Macau titul mistra světa v mistrovství světa cestovních automobilů WTCC. V pořadí je to už jeho třetí titul a druhý za volantem Chevroletu. Rob Huff byl jeho nebezpečným vyzyvatelem až do samotného konce mistrovství.

Britský jezdec prokázal své skvělé schopnosti dvojnásobným vítězstvím v bývalé portugalské enklávě Macau a zvýšil tak počet svých vítězství na této trtai na pět. Yvan Muller skončil na druhém a třetím místě a jen tak potvrdil své mistrovství a umění v závodech cestovních automobilů.
Nakonec skončili tito jezdci s těsným odstupem tří bodů. Ze sezóny vzešel skvělý mistr světa, stejně skvělý vicemistr a řada rekordních výsledků pro Chevrolet, tým RML a nový Chevrolet Cruze 1,6 turbo (21 vítězství z 24 závodů a 12 pole position v průběhu 12 víkendů). Tento nový automobil s novým motorem vstoupil na závodní dráhu v září 2010.
Alain Menu, který sehrával důležitou roli v tomto roce triumfů, neměl v Macau štěstí a jeho víkend se skončil v prvním kole prvního závodu, když se stal účastníkem nehody, kterou nezavinil.
První závod byl stresující, s opožděným startem a dvěma výjezdy safety car v první části. Huff dobře využil svoji pole position v průběhu startu a obou restartů, ale byl neustále pod Mullerovým tlakem. Francouz jej několikrát atakoval na konci dlouhé rovinky a byl blízko na to, aby svého ohrozil.
Ve druhém závodě vyjel safety car na trať pouze jednou. Huff, který startoval ze třetího místa, se už ve třetím kole probojoval na čelo. Zatímco Muller startující z osmé pozice se rychle dostal na čtvrtou, která mu zaručovala titul. Nakonec předjel Nykjæra a završil sezónu na stupni vítězů.
Yvan Muller : „Je to prostě fantastické, být opět mistrem, zejména po tak stresujícím víkendu, jako v Macau. Byla to vynikající sezóna, která pro mne nezačala příliš dobře. V jejím středu se to podstatně zlepšilo díky práci, odvedené s mým inženýrem Chrisem Croninem a celým týmem. To mi umožnilo krok za krokem postupovat až do vzrušujícího finále. Věděl jsem, že Rob tady může zvítězit v obou závodech, což také dokázal, a já si nemůžu dovolit riskovat. Šampionát se tak také vyvíjel a jsem si jistý, že Rob v něm brzy zvítězí.