Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Škoda v Pekingu - pohled do čínské modelové ofenzívy

Automobilka Škoda nechá na výstavě Auto China 2012 v Pekingu (23. 4. - 2. 5. 2012) nahlédnout do své budoucí modelové ofenzívy v Číně. Designová studie MissionL poodhaluje podobu nového kompaktního modelu.

Od roku 2013 se bude vyrábět v závodě Shanghai Volkswagen a prodávat v Číně. S novým kompaktním modelem a mezinárodně úspěšným Yeti tak značka v příštím roce uvede na čínský trh čtvrtou a pátou modelovou řadu. Na svém největším odbytovém trhu tak sází na další růst.
Škoda pokračuje v úspěšném vývoji na čínském trhu. V prvních třech měsících roku 2012 vzrostly prodeje v Číně o 8,9 % na více než 59.200 vozů (1. čtvrtletí 2011: 54.400 vozů). ŠKODA je v Číně přítomna od roku 2007 a v roce 2010 se poprvé stala největším odbytištěm značky. Tento vývoj se potvrdil i v roce 2011 a v prvním čtvrtletí roku 2012.
„ŠKODA úspěšně pokračuje ve své mezinárodní růstové strategii a směřuje k dosažení cíle v podobě 1,5 milionu celosvětově prodaných vozů v roce 2018. Čína má už dnes velký podíl na prodejních úspěších značky a její význam v příštích letech dále poroste“, říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.
S novým kompaktním modelem představí Škoda v roce 2012 v Evropě a v roce 2013 v Číně atraktivní automobil řadící se mezi modely Fabia a Octavia. Poodhalení designu a koncepce vozu poskytne studie MissionL. V Pekingu automobilka představí modifikovanou verzi určenou pro potřeby čínského trhu. Evropská varianta studie MissionL byla prezentována na frankfurtském autosalonu v roce 2011. Na stánku automobilka představí i modely Fabia, Octavia a Superb vyráběné a prodávané v Číně, stejně jako Showcar Octavia Racing. Pekingská prezentace bude současně oslavou pětileté úspěšné přítomnosti značky na čínském trhu.


JL, 19.4.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar