Se Škodou Fabia za 2,6 l/100 km

ŠKODA Fabia je vítězným vozem 32. ročníku soutěže ŠKODA Economy Run 2013. Se spotřebou pouhých 2,6 l/100 km dosáhla posádka Marek Tribula a Martin Kadlec ve voze Škoda Fabia nejnižší průměrné spotřeby mezi všemi účastníky tradiční soutěže o co nejúspornější jízdu.

ŠKODA je oficiálním partnerem soutěže ŠKODA Economy Run. Závod je určen pouze pro vozy značky ŠKODA. Start a cíl 309 km dlouhé trati byl v Kosmonosech, v blízkosti sídla podniku v Mladé Boleslavi. Etapovým cílem byl výrobní závod v Kvasinách.
Na start nastoupilo celkem 65 posádek z České republiky, Polska, Ruska a Slovenska. Technický průběh akce a přípravu a kontrolu účastnických vozů zajistily Servisní služby ŠKODA AUTO. Potřebné servisní úkony byly provedeny v Servisním tréninkovém centru společnosti ŠKODA v Kosmonosech.
Economy Run 2013 se hodnotila v celkem 5 třídách, v závislosti na objemu motoru a typu paliva. Vedle zvláštní kategorie ‚Media’ pro novináře byly opět vypsány také kategorie ‚historic‘ nebo ‚handy‘. Při Economy Run se výsledky hodnotí dle nejnižší emise CO2 na základě celkové spotřeby vozu. Kromě toho se hodnotí i dosažená průměrná rychlost a rozdíl mezi skutečnou a normovanou spotřebou. Při stejné spotřebě a shodné hodnotě emisí CO2 rozhoduje vyšší průměrná rychlost, resp. větší zdvihový objem.
V srpnu 2013 se rakouskému mistrovi v úsporné jízdě Gerhardu Plattnerovi podařila mimořádná rekordní jízda s vozem Citigo CNG: S průměrnou spotřebou 2,39 kg zemního plynu /100 km a hodnotou emisí 65 g CO2/km jel z Itálie až do švédského Stockholmu. Na celou trať o délce 2.619 km mu stačilo palivo v hodnotě 81,25 eur.
Všechny výsledky ŠKODA Economy Run 2013 najdete na internetových stránkách www.economyrun.cz (pouze v češtině).