Range Rover Sport s rekordem pro SUV v Pikes Peak

Range Rover Sport byl nejrychlejší v kategorii sériových SUV v závodě Pikes Peak Hill Climb, tedy v místě, kde se konal další ročník závodu s názvem „The Race to the Clouds“. Trať dlouhou 20 km zdolal v čase 12 minut 35,61 sekundy s průměrnou rychlostí 95,23 km/h.

A to na silnici plné zatáček, která je lemovaná strmými svahy na jedné straně a prudkými skalními stěnami na straně druhé. Rekord byl měřen a potvrzen organizátory závodu PPIHC (Pikes Peak International Hill Climb) v Coloradu.
Na trase závodu Pikes Peak Hill Climb musí účastníci zdolat 156 zatáček, kdy dochází k prudkému stoupání a vůz i s posádkou se dostane z 2 860 m.n.m. až do nadmořské výšky 4 300 m. V této výšce vzduch obsahuje pouze 58 % kyslíku. V těchto náročných podmínkách se snižuje výkon motoru a dochází k otupení jak fyzické tak psychické výkonnosti.

Rekord byl stanoven novým Range Roverem Sport s výkonem 510 k s pětilitrovým přeplňovaným osmiválcovým zážehovým motorem. Vůz byl pro účely závodu přestavěn jen lehce. Do vozidla byl namontován speciální ochranný rám a speciální bezpečnostní pásy, aby byly splněny bezpečnostní požadavky závodu.

Za volant se posadil slavný jezdec Paul Dallenbach, který je vyhlášeným specialistou na tento náročný závod. Ve svých 45 letech se stal šestkrát vítězem ve své kategorii a třikrát celkovým vítězem této soutěže.

„V závodě Pikes Peak neexistuje prostor pro chyby – stačí špatně odhadnout jen jednu ze 156 zatáček a letíte s vozem do lesa nebo přes okraj hory. Chcete-li stát na tom místě jako já dnes, musíte mít jistotu ve vašem voze a Range Rover Sport mi tu jistotu dal. Je to rychlé, citlivé a velmi hbité auto. Auto jelo a zatáčelo přesně tam, kam jsem potřeboval. Je to neobyčejně schopný vůz,“ uvedl Dallenbach po závodě.

Pikes Peak International Hill Climb je první ze série náročných závodů, kterých se Range Rover Sport zúčastní.