Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Mezinárodní veterán rallye Pardubice po třicáté

Veterán klub Pardubice pořádá již tuto sobotu 30. ročník Mezinárodní veteran rallye Pardubice. Záměrem je připomenutí několika významných výročí spjatých nejen s Veterán klubem Pardubice, který je nejstarším klubem historických vozidel v České republice a byl založen v roce 1960.

Letošní 30. ročník, připomene historicky první ročník Mezinárodní motocyklové veteran rallye v Pardubicích, který se konal v roce 1967 a od jehož realizace uplynulo 45 let. V roce 1967 se díky uvolňující se společenské atmosféře účastnilo mnoho zahraničních posádek a to nejen z tzv. východního bloku, ale i z Velké Británie, Belgie a Německé spolkové republiky.
Rozhodli jsme se také koncepcí rallye připomenout významnou osobnost pardubického motorismu Františka Hladěny, který byl úspěšným závodníkem, reprezentantem jediné motocyklové značky, která se v Pardubicích vyráběla – Grizzly – a spoluzakladatelem legendárního závodu Zlatá Přilba, ale také byl oddaným vlastencem a aktivně se zapojil do protifašistického odboje.
Období před 70 lety tzv. heydrichiády, zejména vypálení obce Ležáky a smrt Františka Hladěny by jsme chtěli připomenout v druhé části naši rallye.
Slavnostní start proběhne na Pernštýnském náměstí v Pardubicích v 11hod, předcházet mu bude výstava vozidel všech zúčastněných posádek.
Následná trasa o délce 40 km přivede účastníky rallye do Skutče, kde vystřídá Májový jarmark a po dobu oběda v čase od 12 do 14 h zde budou prezentována zúčastněná vozidla.
Trasa druhé části je po domluvě s Památníkem Ležáky vedena tímto pietním územím. Cíl rallye je předpokládán v 16 h opět na Pernštýnském náměstí v Pardubicích.
Rallye se účastní 80 posádek z celé České republiky, Slovenska, Německa, Polska a Slovinska.1.etapa: Pardubice, Sezemice, Lány, Dašice. Hroch.Týnec, Rosice, Liže, Skuteč
2.etapa: Skuteč, Ležáky, Zaječice, Kočí, Tuněchody, Nemošice, Pardubice


VCC, 17.5.2012


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar